سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله محفوظی: مراقب مستی ریاست باشید

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: ریاست و مال دنیا ، برای انسان نوعی مستی می آورد که باید با تعقل و مدیریت صحیح گرفتار این گونه مسائل نشد.
به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، آیت الله عباس محفوظی روز سه شنبه در دیدار جمعی از فرماندهان و مسوولان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان این که تمام مسوولیت ها در روز قیامت مورد بازخواست قرار می گیرند تصریح کرد: از کوچکترین مسائل در روز قیامت سئوال می شود ،کسانی که با سوء استفاده از پست و مقام میلیاردها تومان از بیت المال را پایمال می کنند، حسابشان بسیار سخت است.
این استاد حوزه در ادامه با بیان این که هرکس در هرمقامی قرار دارد، باید پنج اصل،توحید،عدل،نبوت ،امامت و معاد را در نظرداشته باشد اظهار داشت:روز قیامت هرکسی با توجه به نوری که دردنیا تدارک دیده حرکت می کند.

آیت الله محفوظی با بیان این که هر مومنی که دارای عمل صالح بیشتری باشد نور ایمانش نیز بیشتر است، گفت:پرهیز از دروغ گویی، غیبت ، تهمت ، فساد ، ظلم ستیزی از ابزارهای مهم کسب نور و چراغ راه قیامت است.
این استاد حوزه با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) تاکید کرد: خلف وعده، دروغ گویی و اجحاف در حق دیگران باید از جامعه شیعی برچیده شود .

آیت الله محفوظی ابراز داشت:از عوامل گرفتاری انسان در قیامت ، رشوه خواری، ظلم به دیگران، خلف وعده و بی احترامی به پدر و مادر و شوهر و نسبت به همسر است.
با در بخش دیگری از سخنانش وی، با تبریک دهه مبارک فجر اظهارداشت: ولایت اهل بیت (ع) بزرگترین نعمت الهی است.
وی خطاب به نیرو های نظامی حاضر در جلسه افزود: یکی از مهمترین وظایف نیروهای انتظامی، محافظت از جان و مال و نوامیس مردم است که باید قدردان زحمات آنان بود که امنیت موجود حاصل تلاش شبانه روزی آنان است .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٢, ١۴:۴٣

   

پر مبحث ترین ها