سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آيت الله نوري همداني: باید با دشمنان با اقتدار برخورد شود

وي تأكيد بر مسائل اقتصادي مردم، ثبات و يكپارچگي قيمت‌ها در تمامي نقاط ايران اعم از روستاها و شهرها را خواستار شد و افزود: اين امر زماني محقق مي‌شود كه نظارت و اشراف بر قيمت گذاري و توزيع كالاها صورت پذيرد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان تأکید کرد: در عرصه سياست خارجي باید ضمن رعايت مناصبات منطقه‌اي، با دشمنان با اقتدار برخورد شود.

آيت الله حسین نوري همداني در ديدار با دكتر رحماني فضلي و هيئت همراه ايشان ضمن عرض خيرمقدم به وزير كشور ايام دهه فجر را تبريك گفت.

وی توفيق خدمت به مردم را بسيار عظيم دانست و با بيان حديثي از امام زين العابدين(ع) خدمت به مردم را بالاترين عبادت ذكر كرد.

استاد برجسته حوزه، با اشاره به پيروزي انقلاب اسلامي در سال 57 گفت: خداوند نعمت بزرگي را در اختيار ما قرار داده تا با خدمت به مردم در راستاي توسعه فرهنگ و جايگاه فرهنگي و اقتصادي كشور گام برداريم.

وي تأكيد بر مسائل اقتصادي مردم، ثبات و يكپارچگي قيمت‌ها در تمامي نقاط ايران اعم از روستاها و شهرها را خواستار شد و افزود: اين امر زماني محقق مي‌شود كه نظارت و اشراف بر قيمت گذاري و توزيع كالاها صورت پذيرد.

آيت الله نوري همداني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به روي كار آمدن دولت تدبير و اميد و مشي اعتدال رئيس جمهور گفت: در عرصه سياست خارجي مي‌بايستي ضمن رعايت مناصبات منطقه‌اي، با دشمنان با اقتدار برخورد شود.

وي افزود: همانطور كه در قرآن نيز بيان شده است دشمنان ممكن است در ظاهر با ما ارتباط خوبي داشته باشند اما در عمل عليه ما گام برمي‌دارند كه اين امر بايد مدنظر قرار گيرد.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آغاز حركت انقلاب اسلامي از قم با بيان اينكه قم خاستگاه انقلاب و داراي بيش از 6 هزار شهيد دفاع مقدس گفت: باید با نصب تصاوير شهيدان و احاديث امامان معصوم(ع) تصوير شهر قم به عنوان يك شهر انقلابي به مجاورين و زائرين كريمه اهل بيت(ع) نشان دهيم.

طرح ابتكاري دكتر روحاني براي مبارزه با خشونت

وزیر کشور نيز در اين ديدار ضمن ابلاغ سلام گرم رئيس جمهور، گزارشي از فعاليت‌هاي دولت طي 6 ماه گذشته ارائه کرد و افزود: در حوزه‌هاي مختلف برنامه ريزي‌هايي صورت گرفته كه نتايج بلندمدت و كوتاه مدت آن در آينده مشهود خواهد بود.

دكتر عبدالرضا رحماني فضلي با بيان اينكه كشورهاي استكباري بيش از انتخابات رياست جمهوري در حال به انزواكشيدن انقلاب اسلامي در عرصه بين الملل بودند گفت: طرح ابتكاري دكتر روحاني براي مبارزه با خشونت مورد اتفاق نظر كشورهاي عضو سازمان ملل قرار گرفت و امروز ايران به عنوان الگوي اعتدال در دنيا مطرح شده است.

وي با اشاره به مذاكرات هسته‌اي صورت گرفته طي ماه‌هاي اخير گفت: گام‌هاي اوليه در راستاي اعتمادسازي دوجانبه صورت گرفته است و اين امر موجب گشايش در حوزه سياست خارجي گرديده است.

وزير كشور در ادامه با بيان اينكه در حوزه سياست داخلي نيز وحدت و انسجام قابل توجه‌اي در بين قواي سه گانه ايجاد شده است، گفت: اين امر موجب ثبات سياسي و اقتصادي در كشور شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١١-١٣٩٢, ١٨:۴١

   

پر مبحث ترین ها