سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی تاکید کرد

ضرورت مقابله با رباخواری در جامعه اسلامی

انجام اموری مانند ربا، فحشا، و جنایت حرام است که متاسفانه جامعه امروزی از طریق ربا به خواسته و اهدافش دست پیدا می کند و این عملی زشت و ناپسند از دیگاه خداوند و ائمه اطهار (ع) است.
آیت الله علوی گرگانی گفت: انجام اموری مانند ربا، فحشا، و جنایت حرام است که متاسفانه جامعه امروزی از طریق ربا به خواسته و اهدافش دست پیدا می کند.

آیت الله محمد علی علوی گرگانی صبح امروز در دیدار با جمعی از پرسنل وزارت دفاع با اشاره به سعادت و خوشبختی انسان ها اظهار کرد: خداوند همیشه انسان ها را دعوت به خوبی ها می کند و انسان است که باید در این مسیر تصمیم بگیرد که کدام مسیر را انتخاب کند.

آیت الله علوی گرگانی افزود: دعوت انسان ها به خوبی به دلیل سعادت و خوشبختی آنها است و خوشبختی انسان ها زمانی محقق می شود که آنها تمامی شروط خداوند را اجابت و به آنها عمل کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به دروغ گوی برخی از انسان ها عنوان کرد: انسان در بسیاری از مواقع ضعیف و ناتوان هستند و از همین رو برای رسیدن به اهداف و امیال خود مجبور به دروغ گفتن هستند و این نشان دهنده نیاز آنها است.

وی خاطر نشان کرد: تمامی امور جهان به دست خداوند و نشان دهنده عظمت و قدرتمندی او است از همین رو خداوند راستگو است و نیازی به دروغ گفتن ندارد.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به ظلم و ستم قدرتمندان عنوان کرد: در برخی از مواقع افراد قدرتمند انسان های ضعیف و ناتوان را مورد ظلم و ستم قرار می دهند در حالی که قدرت واقعی در دستان خداوند است و او هیچگاه بندگان خود را مورد آزار قرار نمی دهد.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: انسان ها برای رسیدن به خواسته های خود باید تقوای الهی را پیشه کنند و در این راستا باید به دستورات الهی عمل کنند از زشتی ها دوری و به سمت خوبی ها پیش بروند.

وی با اشاره به دوری انسان ها از محرمات اظهار کرد: انجام اموری مانند ربا، فحشا، و جنایت حرام است که متاسفانه جامعه امروزی از طریق ربا به خواسته و اهدافش دست پیدا می کند و این عملی زشت و ناپسند از دیگاه خداوند و ائمه اطهار (ع) است.

آیت الله علوی گرگانی افزود: ائمه اطهار (ع) وسیله ای برای هدایت بشر هستند و این به معنی واسطه بودن ائمه اطهار (ع) میان انسان ها و خداوند است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به تلاش انسان ها برای رسیدن به خدا عنوان کرد: انسان ها برای رسیدن به جایگاه والا در نزد خداوند باید تلاش و کوشش فراوانی از خود نشان دهند و در این راه می توانند از قرآن کریم و اهل بیت (ع) بهره مند شوند.

وی خاطر نشان کرد: جهاد در راه خدا تنها به معنی دست گرفتن شمشیر و حضور در میدان جنگ نیست، مردم ایران با حضور در 22 بهمن به نوعی جهاد در راه خدا کرده اند و فرمان ولی فقیه خود را لبیک گفتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩٢, ١٣:١١

   

پر مبحث ترین ها