سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

تخصیص اعتبارات برای فعالیت‌های تبلیغی بسیار ضعیف است

بروز شده : ٣-١٢-١٣٩٢, ١٢:١۴    نسخه چاپی    
آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: مردم اگر بفهمند اسلام چگونه دینی است به سرعت به آن گرایش می‌یابند و با نرمی سخن گفتن در این زمینه بسیار موثر است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: متاسفانه تخصیص اعتبارات برای فعالیت‌های تبلیغی از سوی دولت بسیار ضعیف است و لازم است بخشی از درآمد کشور برای مبلغان دینی داخل و خارج از کشور قرار داده شود.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار رئیس مرکز اسلامی مغولستان که قبل از ظهر شنبه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن انتقاد از کمبود اعتبارات دولت برای مبلغان دینی اظهار داشت: متاسفانه تخصیص اعتبارات برای فعالیت‌های تبلیغی از سوی دولت بسیار ضعیف است و نمی‌دانیم که دولت توان این کار را ندارد و یا این عمل مغفول مانده است.

وی بیان داشت: لازم است بخشی از درآمد کشور برای مبلغان دینی داخل و خارج از کشور تخصیص یابد و کشوری همچون ایران که امید دارد اسلام و تشیع را در دنیا معرفی کند به بنیه مالی نیاز دارد و باید آن تأمین شود.

این مرجع تقلید شیعیان افزود: وهابیت از راه هزینه کردن و پول دادن به جوانان کار خود را در پیش گرفته و با فعالیت‌هایش چهره خشن خود را در دنیا به نمایش گذاشته و خراب کرده است.

وی یادآور شد: خشونت وهابیت برای شیعیان فرصتی است تا چهره واقعی اسلام را که نرمی و ملایمت است را به مردم نشان داده و به موجب آن عده زیادی به اسلام گرایش یابند.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: مردم اگر بفهمند اسلام چگونه دینی است به سرعت به آن گرایش می‌یابند و با نرمی سخن گفتن در این زمینه بسیار موثر است.

این مرجع تقلید شیعیان خطاب به رئیس مرکز اسلامی مغولستان عنوان کرد: نبود سفارتخانه در مغولستان ما را شگفت زده کرد و نیاز است با پیگیری‌هایی این مرکز ایجاد شود و در این صورت کار مبلغان را آسان تر کرده و بسیاری از مشکلات در آن کشور حل می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٢-١٣٩٢, ١٢:١۴

   

پر مبحث ترین ها