سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی: مسلمانان برای ظهور امام زمان(عج) خودسازی کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از حیف و میل بیت المال، تاکید کرد: عده‌ای امروز بیت المال را حیف و میل می‌کنند و اگر از حیف و میل بیت المال جلوگیری شود و بین مردم تقسیم شود، شاهد فقر و گرسنگی در جامعه اسلامی نخواهیم بود.
یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه جوانان باید خود را امام زمانی کنند بر لزوم خودسازی مسلمانان برای ظهور امام زمان(عج) تاکید کرد.

آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار با تعدادی از اعضای هوا و فضای سپاه پاسداران بیان کرد: خداوند در سوره مبارکه انبیا به انسان مژده و بشارت داده است که روزی جهان به دست مستضعفین و خداپرستان خواهد افتاد.

وی افزود: افراد مومن از اوضاع نابسامان بسیاری از کشورها و اینکه دنیا سراسر جنگ و خونریزی است و همه ابرقدرت‌ها برای اهداف دنیایی در حال جنگ هستند مضطرب می‌شوند.

استاد برجسته حوزه تصریح کرد: برخی از افراد به کارهای دنیایی علاقمند هستند اما عده‌ای از مردم که اهل ایمان و عبادت هستند از دیدن جنگ و خونریزی و اوضاع نابسامان دنیا ناراحت می‌شوند.

وی اظهار داشت: خداوند در قرآن می‌فرماید که عاقبت زمین به دست اهل ایمان می‌افتد و در گذشته در کتاب‌های آسمانی دیگر نیز بر این امر تصریح شده است.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه زمانی که عدالت برقرار شود و مردم نیز زکات بپردازند در دنیا فقیری نمی‌ماند، گفت: باید مسلمانان زمینه را برای ظهور امام زمان(عج) فراهم سازند و ابتدا به خودسازی بپردازند.

وی با اشاره به اینکه مثل دنیاپرستان مانند جهنم است که هیچ گاه سیراب نمی‌شود و انسان‌های دنیا پرست نیز هیچ گاه سیراب نخواهند شد، بیان کرد: تنها قناعت است که انسان را سیراب می‌کند و چنانچه انسان قناعت نداشته باشد تنها با مرگ سیراب می‌شود.

این مرجع تقلید شیعیان افزود: باید شرایط را به گونه‌ای فراهم ساخت که قدم مبارک امام زمان(عج) به منزل ما بیاید و ایشان از مسلمانان راضی و خشنود باشند.

وی بیان کرد: وعده‌های خداوند همیشه عملی خواهند شد پس امام زمان(عج) ظهور خواهند کرد و باید برای این روز خودسازی صورت گیرد.

آیت الله علوی گرگانی گفت: جوانان باید خود را امام زمانی کنند و اعمال دنیایی خود را پاک سازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از حیف و میل بیت المال، تاکید کرد: عده‌ای امروز بیت المال را حیف و میل می‌کنند و اگر از حیف و میل بیت المال جلوگیری شود و بین مردم تقسیم شود، شاهد فقر و گرسنگی در جامعه اسلامی نخواهیم بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها