سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی:

فرهنگ جهاد و شهادت را باید در جامعه زنده نگه داشت

استاد برجسته حوزه بر جمع آوری وصیت نامه های شهدا در کتابخانه ای تخصصی تاکید کرد و افزود: لازم است در استان قم وصیت نامه ها، عکس و دیگر آثار فرهنگی شهدای قم جمع آوری شده و در کتابخانه تخصصی آثار شهدا نگهداری شود.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: اسلام همیشه دشمنانی دارد و امروز بر ما لازم است فرهنگ جهاد و شهادت را زنده نگه داریم که غیر از جهاد و شهادت چیز دیگری وجود ندارد و شهادت در پیشرفت انقلاب اسلامی موثر بوده است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی قبل از ظهر دوشنبه در دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با بیان این که شهادت یکی از سنت‌های الهی است، اظهار داشت: اسلام همیشه دشمنانی دارد و امروز بر ما لازم است فرهنگ جهاد و شهادت را زنده نگه داریم که غیر از جهاد و شهادت چیز دیگری وجود ندارد و شهادت در پیشرفت انقلاب اسلامی موثر بوده است.

وی خطاب به مسئولان بنیاد شهید ابراز کرد: ما باید این فرهنگ را زنده و جاوید نگه داریم و خداوند به شما توفیق داده که در این مسیر گام بردارید.

استاد برجسته حوزه بر جمع آوری وصیت نامه های شهدا در کتابخانه ای تخصصی تاکید کرد و افزود: لازم است در استان قم وصیت نامه ها، عکس و دیگر آثار فرهنگی شهدای قم جمع آوری شده و در کتابخانه تخصصی آثار شهدا نگهداری شود.

وی ابراز کرد: وظیفه انسان نسبت به خدا شناخت و معرفت داشتن و عبادت، نسبت به خود، خودسازی و نسبت به مردم خدمت است و شهید در هر سه مورد سرآمد است.

آیت الله نوری همدانی بیان داشت: خدمات زیادی می توان انجام داد اما هیچ خدمتی مانند دادن خون نیست، رنگ خون ثابت است و خون موثرترین حرکت است.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان این که نام شهید هرجای قرآن که ذکر شده به معنای گواه بر اعمال است، عنوان کرد: در وصیت نامه های شهیدان آمده است که نماز جمعه خلوت نباشد، پدر و مادران برای آنها گریه نکند و ضد انقلابی ها در مراسم تشییع شرکت نکنند.

گردآوری وصیت نامه 2 هزار شهید استان قم

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در سخنانی اظهار کرد: وصیت نامه 2 هزار شهدای قم تاکنون جمع آوری شده و در حال ویرایش است و همچنین از تمبر شهدای قم طی همایشی رونمایی می شود.

گفتنی است، امروز آیت الله نوری همدانی با استاندار قم دیدار خواهد داشت و این دیدار بدون حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١۶:١١

   

پر مبحث ترین ها