سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله فاضل لنکرانی:

نيروي انتظامي حافظ اساسي ترين نعمت خداوند است

آيت الله فاضل لنکراني ادامه داد: امروز نيروي انتظامي تحت چارچوب دين بوده و در مسير آنچه که خدا مي‌خواهد گام بر مي‌دارد و آرامش را در جامعه نه بر حسب ظاهر و رفع تکليف، بلکه به نحو شيرين در ذائقه مردم قرار مي‌دهد.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: نيروي انتظامي حافظ امنيت، اساسي ترين نعمت خداوند است و آن را به نحو شيرين در ذائقه مردم قرار داده است.

آيت الله محمدجواد فاضل لنکراني در ديدار فرمانده انتظامي استان قم با وي، گفت: نيروي انتظامي امروز در نظام جمهوري اسلامي، تلاش گسترده و فوق آنچه که به حسب ظاهر در محدوده وظايفش قرار مي‌گيرد، انجام مي‌دهد.

وی با برشمردن نعمت امنيت به عنوان اساسي ترين نعمت خداوند گفت: نيروي انتظامي با حفظ نعمت امنيت، شيريني آرامش را در ذائقه مردم دوچندان کرده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه اظهار داشت: بر کسي پوشيده نيست که نيروي انتظامي در حفظ و برقراري امنيت کشور سهم بسزايي دارد، حتي در مسائل فرهنگي نيز اقدامات خوب و عميقي انجام داده که اين خود از عنايت خداوند محسوب مي شود.

آيت الله فاضل لنکراني ادامه داد: امروز نيروي انتظامي تحت چارچوب دين بوده و در مسير آنچه که خدا مي‌خواهد گام بر مي‌دارد و آرامش را در جامعه نه بر حسب ظاهر و رفع تکليف، بلکه به نحو شيرين در ذائقه مردم قرار مي‌دهد.

اين استاد برجسته حوزه، عملکرد فرماندهي انتظامي استان قم را موفق ارزيابي کرد و گفت: مردم با ما ارتباط دارند و به طوري که اگر در بخشي از شهر مشکلي وجود داشته باشد با ما در ميان مي‌گذارند، مجموعه نيروي انتظامي موفق عمل کرده و اگر جرائم خردي در گوشه و کنار استان رخ مي‌دهد، امري طبيعي است.

گسترش ارتباط نیروی انتظامی با مراکز علمي و دانشگاهي

فرمانده انتظامي استان قم نيز در ابتداي اين ديدار با ارائه گزارشي از وضعيت انتظامي و ترافيکي استان گفت: نيروي انتظامي به لحاظ ماموريتي که بر عهده دارد، چه در طيف فرماندهان، مديران، کارکنان و حتي سربازان نياز به ارتباط با مراجع، علما و بزرگان دارد.

سردار کاظم مجتبايي افزود: کار نيروي انتظامي، کاري سخت و فرسايشي است و اين ارتباط مي‌تواند فرماندهان و مجموعه ناجا را در مسير واقعي خود قرار دهد.

وي ادامه داد: تلاش ما بر اين است که همکاران ما از نظر علمي و معرفت پذيري رو به رشد باشند و از نظر معلومات شغلي، آموزشي و ‌تئوري روزآمد باشند، جرايم را بشناسند و با آنها مقابله کنند.

فرمانده انتظامي استان قم ادامه داد: دانش کارکنان نيروي انتظامي بايد موجب تغيير در بينش و نگرش آنها شود، اگر نگرش مامور اصلاح شود قطعا در نوع رفتار او با مردم تاثيرگذار خواهد بود.

سردار مجتبايي خاطرنشان کرد: نيروي انتظامي در تلاش است رويکرد اجتماعي و فرهنگي را بيش از پيش دنبال کند و به همين دليل ارتباط خود را با مراکز علمي و دانشگاهي گسترده تر کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١۶:١۵

   

پر مبحث ترین ها