سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله جوادی آملی: سوگواری‌های فاطمیه به وحدت اسلامی ضربه نزند

عزاداری‌ها و سوگواری‌های حضرت صدیقه کبری(س) به گونه‌ای باشد که موجب تفرقه میان مسلمانان نشود و بهانه‌ای به دست سلفی‌ها و تکفیری‌ها ندهیم.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: عزاداری‌ها و سوگواری‌های ایام فاطمیه به گونه‌ای برگزار شود که به وحدت اسلام ضربه وارد نکند.

آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار برگزیدگان جشنواره قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران و برخی اقشار دیگر، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) تصریح کرد: عزاداری‌ها و سوگواری‌های حضرت صدیقه کبری(س) به گونه‌ای باشد که موجب تفرقه میان مسلمانان نشود و بهانه‌ای به دست سلفی‌ها و تکفیری‌ها ندهیم.

این مفسر قرآن کریم در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت قرآن،‌ یادآور شد: هر روایتی را باید به قرآن عرضه کنیم تا سره را از ناسره جدا کنیم و این کار را فقها در حوزه انجام می‌دهند.

آیت‌الله جوادی آملی اظهار داشت: خداوند ما را با سرمایه آفریده است و دستوراتی را در بخش علم و عمل به ما داده است. بخشی از اعضا مانند دست و پا مسئول کاری هستند، اما در درون ما دو مسئول وجود دارد که یکی مسئول اندیشه و یکی مسئول انگیزه است تا اندیشه ما پاک و حق باشد و انگیزه ما تهذیب شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٩٢, ١١:١۵

   

پر مبحث ترین ها