سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم: گروه‌های تکفیری و تروریستی تهدیدی برای بشریت هستند

وی با تأکید بر لزوم حفظ وحدت مذاهب و گروه‌های مختلف عراق، خاطرنشان کرد: برخی از دولت‌های خارجی همواره برای ایجاد تفرقه درصدد توطئه هستند اما اوضاع عراق نسبت به سابق بحمدالله بسیار بهتر است و دشمنان به مقاصد و اهداف شوم خود نخواهند رسید.
یکی از مراجع تقلید شیعیان ضمن هشدار نسبت به فعالیت‌ها و خطر گروه‌های تکفیری برای اسلام، گفت: گروه‌های تروریستی نه تنها تهدیدی برای اسلام و مسلمین بلکه تهدیدی برای بشریت هستند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار سفیر کشور عراق در جمهوری اسلامی ایران، با تأکید بر این که ارتباط بین دو کشور عراق و ایران از قدیم الایام بسیار زیاد بوده است، گفت: در واقع ما تفاوتی بین دو کشور نمی‌دانیم و البته دشمنان مدام درصدد اختلاف افکنی هستند و خوشبختانه تاکنون موفق نبوده و از این به بعد نیز موفق نخواهند شد.

وی وجود بارگاه منور ائمه اطهار(علیهم السلام) در عراق و وجود حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) در ایران را دلیلی بر این ارتباط دانست و تاکید کرد: تا زمانی که این مشاهد مشرفه در دو کشور موجود است امکان ندارد تفرقه بین ما و شما ایجاد شود.

استاد برجسته حوزه با تاکید بر این که در انتخابات عراق همه باید مشترک و متحد باشند و در آن مشارکت کنند، اظهار داشت: ما از خداوند تبارک و تعالی می‌خواهیم انتخابات عراق را از جمیع جهات سالم و نتیجه آن برای عراق و اهل آن و همچنین برای ما و همسایگان عراق خیر و برکت باشد.

وی نسبت به فعالیت‌ها و خطر گروه‌های تکفیری برای اسلام و مسلمین هشدار داد و گفت: گروه‌های تروریستی نه تنها تهدیدی برای اسلام و مسلمین بلکه تهدیدی برای بشریت هستند.

ارتباط دولتمردان عراق با مراجع تقلید تقویت شود

آیت الله مکارم شیرازی وظیفه علمای عراق در راستای حفظ اتحاد و همچنین مقابله با گروه‌های تکفیری و تروریستی مهم و حساس ارزیابی کرد و بر ضرورت ارتباط قوی دولتمردان عراق با مراجع تقلید و علمای این کشور تاکید کرد و گفت: هرگونه اختلاف در این زمینه موجب سوء استفاده دشمنان می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم حفظ وحدت مذاهب و گروه‌های مختلف عراق، خاطرنشان کرد: برخی از دولت‌های خارجی همواره برای ایجاد تفرقه درصدد توطئه هستند اما اوضاع عراق نسبت به سابق بحمدالله بسیار بهتر است و دشمنان به مقاصد و اهداف شوم خود نخواهند رسید.

این مرجع تقلید شیعیان یادآور شد: آرزوی قلبی ما امنیت کامل کشور دوست و همسایه عراق است و هر آنچه مایه خوشحالی و مسرت شما است ما را نیز خوشحال می‌کند و از غم و اندوه شما اندوهگین می‌شویم.

وی همچنین از سفیر کشور عراق جویای حال و شرایط عمومی حضرت آیت الله بشیر نجفی شد و گفت: سلام ما را به ایشان برسانید و امیدواریم هر چه سریعتر سلامتی کامل خود را به دست آورند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠١-١٣٩٣, ١٧:٣۶

   

پر مبحث ترین ها