سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی:

شوراها نشانه عظمت جمهوری اسلامی هستند

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با اعضای شورای عالی استان ها، افزود: عمل شوراها می تواند تبلیغ یا ضد تبلیغ برای اسلام باشد، آن هم در زمانی که دشمنان اسلام به دنبال بزرگ کردن کوچک ترین لغزش ها هستند و حتی برای رسیدن به منویات خود دروغ بافی نیز می کنند.
یکی از مراجع تقلید در قم گفت: شوراهای اسلامی می تواند با اعمال خالصانه خود از جمله خدمت به خلق خدا که بزرگترین عبادت است نشانه ای برای عظمت جمهوری اسلامی باشند.

به گزارش ایرنا، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی روز پنجشنبه در دیدار با اعضای شورای عالی استان ها، افزود: عمل شوراها می تواند تبلیغ یا ضد تبلیغ برای اسلام باشد، آن هم در زمانی که دشمنان اسلام به دنبال بزرگ کردن کوچک ترین لغزش ها هستند و حتی برای رسیدن به منویات خود دروغ بافی نیز می کنند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: نمونه این دروغ بافی را در قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا دیدیم که چگونه روند کاملا دموکراتیک انتخابات ریاست جمهوری را مخدوش نامیدند.
وی ادامه داد: شوراها می تواند عمل خود را عبادت قرار داده، چرا که خدمت به بندگان خدا و خلق از بالاترین عبادات است.

وی با اشاره به بیانات حضرت امیرالمومنین در نهج البلاغه، بیان کرد: همه باید تلاش کنیم تا عظمت خدا، حق و جایگاه او را به خوبی شناخته و همه چیز را در مقابل عظمت او هیچ بپنداریم؛ ضمن اینکه اعضای شورا باید خلوص نیت داشته و برای خدا کار کنند.

این مرجع تقلید به اعضای شورا توصیه کرد: در خدمت به خلق خدا فرقی بین افراد نگذاشته، موقعیت افراد در خدمت رسانی شما تغییر ایجاد نکند و حامی مظلوم و دشمن ظالم باشید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠١-١٣٩٣, ١٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها