سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی: نباید در انجام وظایف خود ضابطه ها را به خاطر رابطه کنار بگذاریم

قرآن کریم از صاحبان پست و مقام می خواهد در زندگی خود به قسط و عدالت توجه کنند و در همه امور خدا را ناظر اعمال خود بدانند و به فکر آخرت خود باشند.
آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از اساتید برجسته حوزه گفت:نباید در انجام وظایف خود ضابطه ها را به خاطر رابطه کنار بگذاریم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای عالی استان ها با اشاره به اهمیت بهره گیری از رهنمود های مراجع خطاب به ریاست شورا گفت:آقای چمران به عنوان یکی از مفاخر انقلاب همیشه یار و یاور انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود.

این استاد برجسته با اشاره به اینکه اعضای شورا نمایندگان مردم هستند عنوان کرد:باید رضایت خداوند در راس امور قرار بگیرد و خدمت به مردم را مورد توجه قرار دهیم و حق همه چیز را به خوبی ادا کنیم.
وی افزود:در مسیر خدمت لازم است فکر دنیا را از سر خود بیرون بیاوریم تا خدای متعال خود دنیا را به ما عطا کند و همان گونه که قرآن کریم می فرماید کسانی که در جامعه مسئولیتی بر عهده دارند باید با عدل و قسط رفتار کنند.

آیت الله علوی گرگانی توجه به کلام وحی را مانع از انحراف دانست و تصریح کرد:اگر مال و جان انسان ها در دست افرادی قرار بگیرد که توجهی به کلام وحی ندارند موجب خارج شدن انسان ها از مسیر درست خواهند شد.
وی با بیان آیاتی از سوره نساء خاطرنشان کرد:قرآن کریم از صاحبان پست و مقام می خواهد در زندگی خود به قسط و عدالت توجه کنند و در همه امور خدا را ناظر اعمال خود بدانند و به فکر آخرت خود باشند.

این استاد برجسته عنوان کرد:حتی اگر حق گوئی و حق مداری به ضرر انسان باشد هیچ کس نباید در انجام وظایف خود ضابطه ها را به خاطر رابطه کنار بگذارد و در جامعه اسلامی حقی را نادیده بگیرد و از میان ببرد چرا که حق انسان را به سعادت رهنمون می سازد.

وی همچنین در مورد شخصیت سلمان فارسی خاطرنشان کرد:سلمان همواره حق را به جای می آورد و حق را به صاحب حق اعطا می کرد از این رو به مقام والایی رسید.
آیت الله علوی گرگانی یادآور شد:نباید در مناسبات اجتماعی به خاطر نفع اطرافیان قانون و حق را کنار بگذاریم بلکه باید خدمت خالصانه و توجه به حق را در امور در نظر گیریم.
وی در پایان بر همفکری و همراهی اعضای شورای عالی در جهت رفع مشکلات در جامعه تاکید کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠١-١٣٩٣, ١٣:۵٢

   

پر مبحث ترین ها