سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاکید آیت‌الله صافی‌گلپایگانی بر توجه جدی بانوان به «حجاب و عفاف»‌

آیت‌الله صافی تأکید کرد: ترویج حجاب و عفاف در جامعه اسلامی که شهداء نیز بر آن تأکید بسیار داشتند‌ باید مورد توجه همه‌ زنان جامعه قرار گیرد و باید بتوانیم الگویی برای سایر کشورهای اسلامی باشیم.
یکی از مراجع تقلید قم گفت: ترویج حجاب و عفاف در جامعه اسلامی که شهداء نیز بر آن تأکید بسیار داشتند‌ باید مورد توجه همه‌ زنان جامعه قرار گیرد و باید بتوانیم الگویی برای سایر کشورهای اسلامی باشیم.

به گزارش فارس، آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار مدیرکل بنیاد شهید استان قم با اشاره به برگزاری مراسم روز تکریم مادران و همسران شهدا بیان کرد: شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس جان خویش را برای حفظ اسلام و ارزش‌های اسلام فدا کردند و جانبازان اعضاء و جوارحشان را در این راه عظیم تقدیم نمودند و این اجر عظیمی نزد خداوند دارد.

این مرجع تقلید دوران هشت سال دفاع مقدس و مجاهدت‌های ملت ایران را کم نظیر در تاریخ اسلام دانست و تأکید کرد: شهداء‌ و ایثارگران افتخارات اسلام هستند و آنان راه سعادت را در پیش گرفتند و از دین و حقایق دین حفاظت کردند.

وی ادامه داد: باید یاد و راه شهدا در جامعه زنده بماند و آثار شهدا توسط خادمان شهدا برای آیندگان حفظ شود تا از این طریق فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده باشد و این ایثارها و شهادت‌ها هیچگاه فراموش نشود.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی اضافه کرد: امروز شما خادمان به فرهنگ ایثار و شهادت و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران اجر و مقام عظیمی نزد پررردگار دارید و باید قدر این جایگاه را دانسته و در راستای خدمت به این قشر ارزشمند تلاش کنید.

وی افزود: خدماتی که از طریق بنیاد شهید ارائه می‌شود، خدمات ارزنده‌ای است اما هیچ خدمتی قابل مقایسه با ایثار و گذشت این عزیزان نمی‌باشد.

این مرجع تقلید برگزاری مراسم تکریم مادران و همسران شهدا در روز وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها را کار شایسته‌ای دانست و ادامه داد: بانوان ایثارگر باید در عرصه‌های مختلف پیرو بانوان بزرگ اسلام باشند و خود الگوی جامعه‌ اسلامی در عفاف و حجاب معرفی شوند. بنیاد شهید می‌تواند در مسئله حجاب نیز اقدام فرهنگی داشته باشد و این از افتخارات بنیاد شهید است و برای دیگران هم اسوه و الگو باشد.

آیت‌الله صافی تأکید کرد: ترویج حجاب و عفاف در جامعه اسلامی که شهداء نیز بر آن تأکید بسیار داشتند‌ باید مورد توجه همه‌ زنان جامعه قرار گیرد و باید بتوانیم الگویی برای سایر کشورهای اسلامی باشیم.

وی در پایان برای موفقیت و سلامتی خادمان خانواده‌های معظم ایثارگران و خود خانواده‌ها دعا کرد و اضافه کرد: دوست داشتم که من نیز همراه شما می‌بودم و می‌توانستم در اجر و ثواب خدمت به این خانواده‌های معظم شریک باشم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠١-١٣٩٣, ١٠:٣۵

   

پر مبحث ترین ها