سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: نباید در مقابل دشمن نرمش داشته باشیم

استاد برجسته حوزه با تأکید بر اینکه نباید در مقابل دشمن نرمش داشته باشیم، ابراز کرد: استکبار کمی این اواخر نیز نرمش‌هایی را دید که حرف‌های درشتی را زد و ما باید متوجه باشیم که در مقابل دشمن محکم و استوار بایستیم زیرا نرمش‌ در برابر دشمنان به ضرر انقلاب و کشور خواهد بود.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه نباید در مقابل دشمن نرمش داشته باشیم، تأکید کرد: نرمش‌ در برابر دشمنان به ضرر انقلاب و کشور و باعث افزایش سلطه‌گری آنان خواهد بود.

به گزارش مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی روز سه شنبه در دیدار جمعی از دانش آموختگان سپاه پاسداران با اشاره به عدم صدور ویزا برای سفیر جدید ایران در سازمان ملل عنوان کرد: علت این اقدام آمریکا این است که می‌گوید آقای ابوطالبی در تسخیر لانه جاسوسی حضور داشته است و این نشان دهنده این است که آمریکا به چه میزان نسبت به ایران کینه و عداوت دارد.

وی ادامه داد: آمریکا خود در ایران لانه جاسوسی را تشکیل داده و این کار را جرم نمی‌داند و اینکه جوانان ما لانه جاسوسی را تسخیر و نابود کردند را به عنوان جرم مطرح می‌کند.

استاد برجسته حوزه با تأکید بر اینکه نباید در مقابل دشمن نرمش داشته باشیم، ابراز کرد: استکبار کمی این اواخر نیز نرمش‌هایی را دید که حرف‌های درشتی را زد و ما باید متوجه باشیم که در مقابل دشمن محکم و استوار بایستیم زیرا نرمش‌ در برابر دشمنان به ضرر انقلاب و کشور خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دوران جوانی را باید مورد توجه قرار داد گفت: در قرآن کریم عمر انسان به سه دوره کودکی که انسان ضعیف است، جوانی که دوران قدرت و شکوفایی است و پیری که دوران ضعف جدد است اشاره شده است.

باید قدر دوران جوانی را بدانیم

آیت الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه باید قدر دوران جوانی را دانست، گفت: این دوران زمان خودسازی، درون سازی و شخصیت سازی افراد است و انسان تا زمانی که خود را نسازد نمی‌تواند جامعه را بسازد.

وی علم، ایمان، عقل، تعهد و تقوا را از جمله مسائلی که در خودسازی تاثیر دارد نام برد و ابراز داشت: علم بدون ایمان انسان را به کمال نمی‌رساند و علم اگر با اخلاق و ایمان توأم نباشد حتی موجب نابودی جهان پیرامون نیز می‌شود.

این مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: علم و عقل نیز باید با یکدیگر همراه باشد زیرا اگر علم باشد اما عقل که همان تشخیص حق از باطل است در وجود فرد نباشد امکان بهره‌وری کامل از علم وجود نخواهد داشت.

تأکید بر شناخت زمان توسط جوانان

وی بر ضرورت توجه به تقوای الهی نیز تأکید کرد و ابراز داشت: تقوا به معنای خودنگری در راستای حرکت در صراط مستقیم است که در 237 جای قرآن کریم سفارش به تقوا شده است.

آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود بر شناخت زمان توسط جوانان تأکید کرد و ابراز داشت: شناخت زمان تأثیر فراوانی بر روی رسالت انسان دارد زیرا شناخت زمان است که موجب می‌شود انسان بر اساس شناختی که داشته رسالتش را درک کند.

این مرجع تقلید بر شناخت خداوند نیز تأکید و بیان داشت: نظم موجود در عالم، هدفمندی، حدوث و حرکت در موجودات، حیات و تطابق از جمله مسائلی است که با تفکر در آفرینش می‌توان به خوبی آنها را متوجه و از این طریق به وجود خداوند پی برد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩٣, ١٨:٣۶

   

پر مبحث ترین ها