سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله جوادی آملی: اسلام خواهان زندگی کریمانه برای انسان است

وی در ادامه به اهمیت خودکفایی و جایگاه آن در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: اگر ستون فقرات ملّتی که همان مسائل مالی و امکانات مالی آنهاست شکسته باشد این کشور قدرت مقاومت ندارد و از پا در می‌آید.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه دین می‌خواهد که مردم مزدور نباشند و کریمانه زندگی کنند، گفت: اینکه در اسلام از ما می‌خواهند فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که با اکرام زندگی کنند و مزدور کسی نباشند در واقع از نمونه‌های حضور فرهنگ در اقتصاد است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از مسئولین شهر دابودشت به همراه امام جمعه این شهر که در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، به ظرفیت‌های بالقوه و گسترده استان مازندران اشاره کرد و گفت: با توجه به این که خاک مازندران یک خاک زرخیز است لازم است بعد از مسائل معنوی و دینی دو وظیفه را به صورت جدی در نظر داشته باشیم؛ یک تامین نیازمندی های خود استان به همراه ایجاد اشتغال برای جوانان به صورتی که بیکاری در این استان ریشه کن شود و دوم اینکه نیازهای بخش های مختلف استان های محروم را نیز بتوانیم تامین کنیم.

وی در ادامه به اهمیت خودکفایی و جایگاه آن در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: اگر ستون فقرات ملّتی که همان مسائل مالی و امکانات مالی آنهاست شکسته باشد این کشور قدرت مقاومت ندارد و از پا در می‌آید.

استاد برجسته حوزه افزود: فقیر غیر از مسکین است، فقیر را فقیر می‌گویند برای اینکه مال و ثروت که به مثابه ستون فقرات انسان است را از دست داده و قدرت قیام ندارد. ملتی نیز که ثروت‌های ملی خود را از دست بدهد و اقتصاد خوبی نداشته باشد این مملکت نیز قدرت ایستادگی ندارد.

وی با تاکید بر رفع معضل بیکاری در استان مازندران گفت: دین می‌خواهد که مردم مزدور نباشند و کریمانه زندگی کنند. از نظر دین مزدوری کار ناپسندی است و پیامبر نیز بر دست کارگر بوسه زده است و نه مزدور، چرا که مزدوری از کرامت انسان می کاهد.

توجه به رابطه فرهنگ و اقتصاد

آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود رابطه فرهنگ و اقتصاد را مورد توجه قرار دادند و گفت: کاینکه در اسلام از ما می‌خواهند فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که با اکرام زندگی کنند و مزدور کسی نباشند در واقع از نمونه‌های حضور فرهنگ در اقتصاد استه با توجه به نامگذاری این سال به نام اقتصاد و فرهنگ باید به این نکات توجه بیشتری شود.

وی در پایان این دیدار همه مسئولان را به ایجاد بستر مناسب برای سهولت ازدواج جوانان در سن مناسب و تحکیم پایه‌های خانواده توصیه کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠١-١٣٩٣, ١۵:۴٢

   

پر مبحث ترین ها