سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله استادی: مچ گیری‌ها اعتماد مردم را از بین می‌برد

در مملکت این مچ‌گیری‌هایی که انجام می‌شود اعتماد مردم را کم می‌کند و شما نیز سعی کنید اگر در مجموعه کمیته امداد تخلفاتی صورت می‌گیرد و قابل اغماض است؛ اغماض شود، چرا که اگر مردم این تخلفات را متوجه بشوند اعتمادشان به مجموعه کمیته امداد از بین می‌رود.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، سیاست‌زدگی را از آفت‌های موجود دانست و گفت: مچ‌گیری‌هایی که در کشور انجام می‌شود، اعتماد مردم را کم می‌کند.

آیت‌الله رضا استادی عصر چهارشنبه در دیدار سرپرست کمیته امداد و هیئت همراه که در موسسه در راه حق برگزار شد به تبیین اهمیت کار برای محرومین و گره‌گشایی از کار آنان پرداخت.

وی با اشاره به این‌که یکی از مهمترین مسائلی که در آخرت به درد انسان می‌خورد کمک به دیگران است گفت: اگر مرده‌ها قادر به تکلم بودند، هر آینه می‌گفتند که یکی از بهترین کارها خدمت بیشتر به مردم و گره‌گشایی از کار آنان است؛ چرا که تقوا توشه عالم آخرت است و مصادیقی دارد و یکی از مصادیق آن کمک به محرومین است.

آیت‌الله استادی با گرامیداشت یاد مرحوم عسگراولادی در کمک به محرومین گفت: مرحوم عسگراولادی از شخصیت‌های کم‌نظیری بود که از کار مردم بسیار گره‌گشایی می‌کرد و توانست خدمات زیادی به مردم محروم ارائه دهد که باید راه و یاد آن مرحوم همیشه زنده باشد.

وی افزود: ما هر چه می‌توانیم باید در این عرصه تلاش کنیم و نباید برای محرومین کم بگذاریم چون در این راه هر کاری که انجام می‌دهیم به سود خود ماست، چرا کارهای خیر در نزد خدا و پاداش آن را نیز خداوند خواهد داد.

اخلاص یکی از مهمترین شرط‌های کمک به محرومین است


آیت‌الله استادی، اخلاص را یکی از مهمترین شرط‌های کمک به محرومین دانست و افزود: سعی کنید کارهایتان تنها برای خدا باشد و فقط رضایت او را طلب کنید چون بر اساس روایات، خداوند بهترین شریک است و پاداش را به دیگری واگذار می‌کند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: یکی از مهمترین ثمرات کارهای خیر این است که مردم دعاگوی شما می‌باشند و اساسا یکی از رازهای ماندگاری مجموعه کمیته امداد همین دعاهای مردم است.

وی اعتماد مردم را یکی از مهمترین سرمایه‌های کمیته امداد امام خمینی‌(ره) دانست و تاکید کرد: در مملکت این مچ‌گیری‌هایی که انجام می‌شود اعتماد مردم را کم می‌کند و شما نیز سعی کنید اگر در مجموعه کمیته امداد تخلفاتی صورت می‌گیرد و قابل اغماض است؛ اغماض شود، چرا که اگر مردم این تخلفات را متوجه بشوند اعتمادشان به مجموعه کمیته امداد از بین می‌رود.

تنها گوش به فرمان ولی‌فقیه باشید

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله استادی، دخالت در امور سیاسی و سیاست‌زدگی را از آفات دانست و خاطرنشان کرد: کمیته امداد نباید با سیاست قاطی شود و دست به جناح‌بندی و سیاسی کاری زند و تنها باید گوش به فرمان ولی‌فقیه باشد؛ چون اگر مردم اعتمادشان سلب شود و بدانند که کمیته امداد مشغول کارهای سیاسی شده دیگر آن کمک‌هایی را که می‌کردند نمی‌کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٢-١٣٩٣, ٢٢:٣٩

   

پر مبحث ترین ها