سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله سبحانی: برگزاری اعتکاف به مسجد جامع نیاز ندارد

این مرجع تقلید افزود: خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی شاهد پررنگ تر شدن مسئه اعتکاف به خصوص در بین جوانان هستیم و این مسئله همانگونه که یاد خدا را در دلها زنده نگاه می‌دارد باعث تزکیه نفس و خدایی شدن جمع کثیری از مردم به خصوص جوانان می‌شود.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که روحانیون از فرصت اعتکاف برای تبلیغ استفاده کنند، گفت: برگزاری اعتکاف به مسجد جامع نیاز ندارد.

آیت الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار با اعضای ستاد مرکزی اعتکاف قم اظهار داشت: ایام اعتکاف صرفا متعلق به ما رجب نیست و در سایر ایام سال نیز می توانیم معتکف شویم؛ در همین زمینه باید تلاش شود تا این مراسم برای جوانان ما محل تحول اساسی باشد.

وی افزود: جوانان امروز از آمادگی هدایت برخوردار هستند و البته این آمادگی ممکن است موجب گمراهی هم شود به همین دلیل است که دشمنان از این ظرفیت برای حمله به ضمیر پاک جوانان ما استفاده می کنند.

این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که روحانیت باید با بهره‌گیری از این بخش، ایمان را در وجود آنها پرورش دهند، بیان کرد: خطبا و وعاظ صاحب نام باید در این ایام از این ظرفیت به خوبی استفاده کرده و معتکفان را به فلسفه اعتکاف و تهذیب نفس و.... آشنا کنند.

آیت الله سبحانی بیان کرد: براساس آیات قرآن باید برای رویش گیاه در هر زمینی در ابتدا باید آماده‌سازی شود تا بذر نیکو در آن برویَد؛ برای اینکه در قلوب جوانان نیز بذر ایمان بروید، باید در ابتدا قلوب آنها پاک شود.
وی گفت: برگزاری اعتکاف به مسجد جامع نیاز ندارد؛ بلکه تنها باید مسجد مربوط به اعتکاف به گروه خاصی تعلق نداشته باشد؛ خوشبختانه در قم مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید افزود: خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی شاهد پررنگ تر شدن مسئه اعتکاف به خصوص در بین جوانان هستیم و این مسئله همانگونه که یاد خدا را در دلها زنده نگاه می‌دارد باعث تزکیه نفس و خدایی شدن جمع کثیری از مردم به خصوص جوانان می‌شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩٣, ١۶:۵٣

   

پر مبحث ترین ها