سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله نوری همدانی: آقا مصطفی خمینی از مجتهدان جهادگر و ظلم‌ستیز بود

ارائه چهره واقعی خانواده حضرت امام و نشان دادن نقش والای خانواده در تربیت و رشد فرزندان و همچنین نشان دادن چهره والد گرامی حضرت امام که از مجتهدان جهادگر و ظلم‌ستیز عصر خود بودند کاری بس مبارک و ارزشمند است.
یکی از مراجع تقلید گفت: ارائه چهره واقعی خانواده حضرت امام و همچنین نشان دادن چهره والد گرامی حضرت امام که از مجتهدان جهادگر و ظلم ستیز عصر خود بودند کاری بس مبارک و ارزشمند است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره حاج آقا مصطفی خمینی(پدر امام راحل) اظهار داشت: قدم برداشتن در این راه مقدس کاری بس مبارک و تقدیر از مقام مرجعیت، اجتهاد، شهادت و جهاد است.

وی افزود: ارائه چهره واقعی خانواده حضرت امام و نشان دادن نقش والای خانواده در تربیت و رشد فرزندان و همچنین نشان دادن چهره والد گرامی حضرت امام که از مجتهدان جهادگر و ظلم‌ستیز عصر خود بودند کاری بس مبارک و ارزشمند است.
این مرجع تقلید بیان کرد: من با خمین بیگانه نیستم و سه سال دهه آخر ماه صفر را در شهرستان خمین منبر می‎رفتم و مردم این شهر را دین دار، ولایی و مهمان نواز و با محبت دیدم.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: این همایش یکی از راههای گسترش و نشر ارزش‌های انقلاب و اسلام است؛ والد مرحوم امام در عین اینکه یکی از مجتهدان به نام بودند و در نجف تحصیل می‌کردند به خمین بازگشتند ولی همیشه دست خیر ایشان بر سر مردم بود و حامی مستضعفان و دشمن خوانین زورگو بودند و به همین خاطر در همین مسیر دفاع از حق مردم مظلوم جان خود را از دست دادند و خوانین ایشان را به شهادت رساندند.

این مرجع تقلید ادامه داد: کسانی که دشمن ظالمان هستند همیشه در نقطه مقابل آنها و هدف حملات آنان هستند؛ چنانچه پدر امام چنین بود و انقلابی که فرزندش آن را با اتکای به خدا و قیام مردم به ثمر رساند چنین است.

وی گفت: امام راحل پس از رحلت آیت الله بروجردی بنا بر تکلیف زمان خود علم قیام علیه رژیم ستم‌شاهی را آغاز کردند و با صراحت عنوان کردند که حکومت اسلامی با سلطنت و پادشاهی همخوانی ندارد.

آیت‌الله نوری همدانی خاطر نشان کرد: هر ارکان انقلاب شامل سه مسئله مهم اسلام، مردم و ولایت فقیه است که هر کدام از این سه گزینه که نباشد آن انقلاب اسلامی نیست؛ مسئولان باید قدردان مردم باشند که با نثار خون خود این انقلاب را به ثمر رساندند.
وی گفت: مسئولان باید مثل جنگ که همین پابرهنگان از این کشور دفاع کردند در این شرایط نیز بیشترین هم و غم خود را معطوف به از بین بردن مشکلات کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ١٣:١٨

   

پر مبحث ترین ها