سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: اتحاد شیعه سنی از سوء استفاده وهابیت جلوگیری می‌کند

اگر شیعه و اهل سنت اتحاد نداشته باشند دشمن سوء استفاده می‌کند و باید از این عمل جلوگیری کنیم.
یکی از مراجع تقلید شیعیان بر اتحاد شیعه و اهل سنت در تمام مناطق ایران تاکید کرد و گفت: اتحاد مسلمانان از سوء استفاده دشمنان و به خصوص وهابیت جلوگیری می‌کند.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر دوشنبه در دیدار رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه بر لزوم ایجاد اتحاد میان شیعه و سنی تأکید کرد و اظهار داشت: اگر شیعه و اهل سنت اتحاد نداشته باشند دشمن سوء استفاده می‌کند و باید از این عمل جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به سفرهای خود پس از فتنه 88 ابراز داشت: این گونه سفر‌ها و دیدار روحانیت با مردم بسیار تأثیرگذار است و در یکی از سفرهای خود مشاهده کردم که مردم ساکن در منطقه شیعه و سنی نشین آذربایجان غربی با یکدیگر متحد هستند و این بسیار خوب بود و باید این اتحاد در دیگر مناطق نیز تقویت شود زیرا در غیر این صورت وهابیت سوء استفاده می‌کند و ما نباید اجازه دهیم اهل سنت با وهابیت یکی شود.

خدمات ارائه شده به طلاب قابل تقدیر است

این مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: خدماتی همچون بیمه، بن معیشتی، مسکن و درمان که از سوی مرکز خدمات به طلاب بسیار شایسته است و این وسعت خدمت از عنایات مقام معظم رهبری می‌باشد.
وی افزود: مرکز خدمات حوزه علمیه خدمات بسیار خوب و تاثیرگذاری به طلاب ارائه می‌دهد که قابل تقدیر است و دراین مورد ما فقط تعریف و تمجید از خدمات آن‌ها شنیده‌ایم.

تعداد طلاب اهل قلم کم است

به گزارش مهر، وی با انتقاد از اینکه در حوزه علمیه افراد اهل قلم بسیار کم‌اند، ابراز داشت: در برنامه کاریتان از اساتیدی که دارای قدرت بیان و تاثیرگذاری زیادی هستند استفاده کنید و از طلاب در توانایی‌های مختلف آزمونی بگیرید و با دادن امتیاز به آن‌ها، مزایایی را ارائه دهید.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ١۶:١۵

   

پر مبحث ترین ها