سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: جامعه اسلامی از عالمان غیر متعهد ضربه می‌خورد

جامعه اسلامی از علمای غیر متعهد بسیار ضربه خورده است و تکفیری‌ها یکی از نمونه‌های بارز آن است که با وجود مطالعه فراوان و درس شیطانی خواندن فتوا می‌دهند که شیعه از یهود و نصارا بدتر است و نمی‌توان با شیعیان ازدواج کرد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که جامعه اسلامی از عالمان غیرمتعهد ضربه می‌خورد، گفت: علم بدون اخلاق، عمل و تعهد برای جامعه خطر ایجاد می‌کند و ما باید سعی کنیم علم خود را در خدمت جامعه قرار دهیم و خدمت به مردم اولین کار عالم است.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر پنج شنبه در دیدار جمعی از طلاب اظهار داشت: جامعه اسلامی از علمای غیر متعهد بسیار ضربه خورده است و تکفیری‌ها یکی از نمونه‌های بارز آن است که با وجود مطالعه فراوان و درس شیطانی خواندن فتوا می‌دهند که شیعه از یهود و نصارا بدتر است و نمی‌توان با شیعیان ازدواج کرد.
وی بیان داشت: علم بدون اخلاق، عمل و تعهد برای جامعه خطر ایجاد می‌کند و ما باید سعی کنیم علم خود را در خدمت جامعه قرار دهیم و خدمت به مردم اولین کار عالم است.

مردم از طلاب همچون کار انبیا را انتظار دارند

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: خدمت به جامعه کار انبیا و ائمه است و شغل طلبگی بابرکت ترین کار بوده و مردم هر آنچه از ائمه می‌دانند از یک طلبه نیز همان کار را انتظار دارند.
آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: طلبه باید با اخلاص و دارای همت بلند بوده و از سستی به دور بوده و بر ادبیات عرب، صرف و نحو مسلط باشد.
وی افزود: تبلیغ و ارشاد مهم ترین وظیفه انبیا بوده و اخلاق علما، برخورد کریمانه و متواضعانه و ساده زیستی مبنای کار طلاب باشد.

به گزارش مهر، این مرجع تقلید شیعیان یادآور شد: امام خمینی(ره) با ایجاد انقلاب اسلامی مستکبران را ناامید و مستضعفان را امیدوار کرد و آنان که قرن‌ها زیر سیطره استکبار و استبداد بودند امروز به انقلاب اسلامی ما چشم دوخته‌اند و امام(ره) چهره واقعی مستکبران را شناساند.
وی ابراز داشت: باید در رأس حکومت پیامبر باشد که اگر نبود امام معصوم(ع) و اگر امام معصوم نیز نبود باید قائم مقام او باشد و در غیر این صورت آن حکومت نامشروع است.

نداشتن رهبر موجب عدم تحقق انقلاب اسلامی در کشورهای دیگر شده

این مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: در تونس، لیبی و قطر بسیار غوغا به پا شده و دلیل به ثمرن رسیدن به هدف نهایی نبود یک رهبر است و داشتن رهبر یکی از اصول انقلاب اسلامی است که در کشور ایران امام خمینی(ره) آن را برعهده داشتند.
وی با بیان این که امروز میلیون‌ها نفر عاشق شهادت هستند، افزود: طلاب باید کاری کنند که مردم همیشه در صحنه بوده و فرهنگ جهاد و شهادت زنده نگه داشته شود.

وظیفه نخبگان و علما برای حفظ انقلاب اسلامی


آیت الله نوری همدانی عنوان کرد: امروز نخبگان و علما حفظ انقلاب اسلامی را برعهده دارند و از این انقلاب که افراد بسیاری کوشیدند آن را از بین ببرند، وظیفه دارند نگه داری کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩٣, ١۶:١۵

   

پر مبحث ترین ها