سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:

دعوت قرآن و اسلام، دعوت به حیات و اخلاق کریمه است

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٠, ٠٣:۵٢    نسخه چاپی    
نور قرآن، دنیا را روشن و منور کرد و امروز در همین شرایط نورانیت اسلام ،دنیا را فرا می گیرد و ملت های مختلف متوجه قرآن و اسلام می شوند.
آیت الله صافی گلپایگانی گفت: دعوت اسلام و قرآن، دعوت به حیات، زندگی، اخلاق کریمه و انسانیت است.

 به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی امروز (4اردیبهشت) در دیدار با دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات کشوری قرآن و عترت با محکوم کردن جنایات صورت گرفته در بحرین خاطرنشان کرد: اینها سران خود فروخته استکبار هستند که سیاست های اجانب و بیگانگان را در ممالک اسلامی پیاده می کنند و با ادعاهایی که می کنند نسبت به قرآن مجید همان کاری که کشیک نصرانی می کند به صورت بدتر این کار را انجام می دهند.
 
وی با تسلیت این مصیبت به پیشگاه حضرت بقیه الله (عج) گفت: این کارها، اهانت به پیامبر اکرم(ص) و همه مقدسات است.

 آیت الله صافی گلپایگانی، اظهار داشت: اینها در بدترین نفاق ها، گرفتار آمده اند چرا که از سویی می گویند ما مسلمان هستیم و از طرف دیگر این جنایت ها را مرتکب می شوند.

 این مرجع تقلید، با تاکید بر اینکه روز به روز بر روشنایی نور قرآن افزوده می شود، عنوان کرد: نور قرآن، دنیا را روشن و منور کرد و امروز در همین شرایط نورانیت اسلام ،دنیا را فرا می گیرد و ملت های مختلف متوجه قرآن و اسلام می شوند.

وی با تقدیر از برنامه های قرآنی کشور خاطرنشان کرد: دعوت اسلام و قرآن، دعوت به حیات، زندگی، اخلاق کریمه و انسانیت است.

 آیت الله صافی گلپایگانی، ادامه داد: قرآن، کتاب مقدسی که در دنیا درخشش داشته است و در همه اعصار، بزرگ ترین نبغای عالم بشریت وقتی در این کتاب مطالعه کردند و وارد شدند در مقابل عظمت آن سر تعظیم فرود آوردند.


این مرجع تقلید، با تاکید بر اینکه باید عمل به قرآن کنیم و به آن متعهد باشیم، ابراز امیدواری کرد: با استقامت دینی، اسلام را به دنیا برسانیم و روز به روز بر عظمت آن بیفزاییم.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه احکام خدا تا روز قیامت باقی است، گفت: احکام خدا تغییر نمی کند، حجاب یکی از افتخارات اسلام است اینکه در برخی کشورها اصرار دارند که زنان با حجاب ظاهر نشوند معنا دارد و این اخطار و هشدار است.

 آیت الله صافی گلپایگانی، افزود: مقاماتی که در اسلام برای زن بیان شده، زن را همراه مردان قرار داده است.

 این مرجع تقلید، با تاکید بر اینکه چادر داشتن عبادت است، ابراز داشت: چادری که زنان به سر می کنند و با آن بیرون می آیند و حجاب خود را حفظ می کنند، عبادت است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٠, ٠٣:۵٢

   

پر مبحث ترین ها