سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی: برتری بانک‌ها در توجه به مسائل اسلامی باشد

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٣٨    نسخه چاپی    
آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: یکی از اقدامات حساس بانک‌ها باید این باشد که هیچ‌گاه اعضای بانک، سرمایه مردم را بازگو نکنند زیرا این مسئله خیانتی از سوی بانک محسوب می‌شود.
یکی از مراجع تقلید امتیاز برتری بانک‌ها را توجه به مسائل اسلامی عنوان کرد.

آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی قبل از ظهر شنبه در دیدار با مسئولان بانک انصار استان قم بیان کرد: بانک انصار شعبه‌ای از نظام انقلابی محسوب می‌شود بنابرین باید بر اساس شرایط اسلام گام بردارد.

وی گفت: مسئله امور اموال مومنین مسئله‌ای پیچیده است و در اسلام بر این امر تأکید بسیار شده است.
استاد برجسته حوزه با بیان اینکه چند مسئله در اسلام دارای اهمیت بسیار است، افزود: یکی از مسائل مسئله جان است که اهمیت بسیاری دارد و متصدی آن قوه قضاییه محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: مسئله دیگر موضوع ازدواج است که از امور مهم محسوب می‌شود و چنانچه خلافی در آن رخ دهد جامعه به سوی تباهی کشیده می‌شود و بیشتر آثار فساد نیز به این طبقه مربوط می‌شود.

آیت الله علوی گرگانی اضافه کرد: یکی دیگر از مسائل اساسی مربوط به امور مالی است زیرا مسئله‌ای حساس است و انسان را به خلاف کاری دعوت می‌کند.
وی بیان کرد: انسان باید دارای ایمان قوی باشد تا بتواند در امور مالی خود را حفظ کند.
این مرجع تقلید شیعیان گفت: خداوند در قرآن بر این امر اشاره کرده است که حتی برخی از شرکا نیز از حق خود تجاوز کرده و بیش از حق خود را برداشت می‌کنند.

اعضای بانک سرمایه مردم را بازگو نکنند

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه در روایات بر لزوم پوشاندن سه امر تأکید شده است، افزود: این امور شامل مذهب، مقصد سفر و مال می‌شود.
آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: یکی از اقدامات حساس بانک‌ها باید این باشد که هیچ‌گاه اعضای بانک سرمایه مردم را بازگو نکنند زیرا این مسئله خیانتی از سوی بانک محسوب می‌شود.
وی گفت: در روایات آمده است که علت اینکه می‌گویند باید پول خود را مخفی نگه داشت این است که نمایاندن پول، خیانت را افزایش می‌دهد.

بانک‌ها سود عملکرد پول را بدهند

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید امتیاز برتری در میان بانک‌ها توجه به مسائل اسلامی باشد، افزود: مسئولان بانک‌ها در خطی خطرناک قرار گرفته‌اند و در صورتی که خطایی انجام شود باید پاسخگو باشند.
وی بیان کرد: نگهداری سرمایه امری نادرست است زیرا اقتصاد مملکت باید بچرخد و سودی که بانک‌ها می‌دهند سود عملکرد پول افراد باید باشد تا از ربا خارج شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٣٨

   

پر مبحث ترین ها