سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی با اصول اسلامی سازگار نیست

اینکه برخی خیال می‌کنند که مسلمانان و یا کشوری مثل ایران در فکر استفاده از بمب‌های اتمی و شیمیایی هستند فکر باطلی است چرا که سلاح‌های کشتار جمعی که غیر نظامیان را می‌کشد با دستورات و اصول اسلامی سازگار نیست و آن‌ها را زیرپا می‌گذارد.
یکی از مراجع تقلید قم گفت: ‌استفاده از سلاح‌های شیمیایی و کشتار جمعی با هیچ یک از اصول اسلامی سازگار نیست.

این مرجع تقلید در دیدار تعدادی از فعالان فرهنگی و سیاسی از آمریکا، روسیه و برخی از کشورهای اروپایی با بیان اینکه دین مبین اسلام برای مقابله با تعدی دشمنان دستورات و برنامه‌های مشخص توأم با رعایت مسائل اخلاقی دارد، گفت: قرآن کریم صراحتاً می‌گوید اگر کسی به شما تعدی کرد نسبت به وی می‌توانید مجازات کنید ولی نمی‌توان به دیگری حتی حیوانات و درختان هیچ‌گونه اذیت و آزاری وارد کرد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ عالم مسلمانی در دنیا تردید ندارد که استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی جایز نیست، تصریح کرد: اینکه برخی خیال می‌کنند که مسلمانان و یا کشوری مثل ایران در فکر استفاده از بمب‌های اتمی و شیمیایی هستند فکر باطلی است چرا که سلاح‌های کشتار جمعی که غیر نظامیان را می‌کشد با دستورات و اصول اسلامی سازگار نیست و آن‌ها را زیرپا می‌گذارد.
آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به آثار مخرب باقیمانده از حمله آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی پس از گذشت سال‌ها افزود: هیچ انسان با انصافی اجازه نمی‌دهد بشر اقدامی را صورت دهد که آثار زیان‌بار آن تا قرن‌ها باقی بماند.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه در اسلام تمام موضوعات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و نظامی با اخلاق گره خورده است، اظهار داشت: اخلاق در همه موضوعات خط قرمز است و در اسلام همه مسائل از جمله جنگ از آن نباید عدول کرد.
این مرجع تقلید به وظیفه خطیر فعالان فرهنگی و سیاسی در کشورهای مختلف دنیا در ایجاد صلح و دوستی و اتحاد در بین کشورهای مختلف اشاره کرد و یادآور شد: متأسفانه امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که عوامل جدایی و نزاع در آن فراوان شده است و ما هر یک به سهم خود وظیفه داریم برای برپایی عدالت و صلح در دنیا تلاش کنیم.

وی موضوع تخریب چهره ایران در رسانه‌های استکباری و غربی را یادآور شد و گفت: شما به عنوان فعالان سیاسی و فرهنگی آنچه را از محیط ایران به وضوح می‌بینید برای دیگران نیز بازگو کنید و آن را منعکس کنید تا بی اساس بودن تبلیغات اسلام ستیزی و ایران ستیزی رسانه‌های غربی روشن شود و پیام اسلام را به گوش همگان برسانید تا یک واقع‌بینی در آنها ایجاد و اختلاف‌ها کم شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩٣, ١٢:١٩

   

پر مبحث ترین ها