سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرهنگ جهاد و شهادت همیشه باید در جامعه پایدار بماند

بروز شده : ٧-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:٣۶    نسخه چاپی    
کار تدوین دایره المعارف دفاع مقدس و نقش روحانیت و مراجع درباره دفاع مقدس بسیار ارزشمند و مقدس است، پایداری یاد و نام شهدا و جانبازان همیشه بجا و ارزشمند است.

یکی از مراجع تقلید قم بر ماندگاری و پایداری فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه تأکید کرد.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر سه‌شنبه در دیدار با اعضای ستاد حوزوی تدوین دایره المعارف دفاع مقدس که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد گفت: فرهنگ جهاد و شهادت همیشه در بین مردم باید پایدار بماند و همچنین این دوران مقدس ثبت و به نسل‌های بعدی انتقال یابد.

وی اظهار داشت: کار تدوین دایره المعارف دفاع مقدس و نقش روحانیت و مراجع درباره دفاع مقدس بسیار ارزشمند و مقدس است، پایداری یاد و نام شهدا و جانبازان همیشه بجا و ارزشمند است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه نگاشتن و تدوین تاریخ انقلاب اسلامی امری لازم و ضروری است، اضافه کرد: افرادی که در زمینه جمع آوری و تدوین دایره المعارف دفاع مقدس فعالیت می‌کنند لازم است چنین کاری را با دقت و به عنوان یک مرجع کامل و دقیق تدوین و تنظیم کنند.

وی با بیان اینکه در بحث تدوین و جمع آوری دایره المعارف دفاع مقدس مباحث بسیاری وجود دارد اظهار داشت: فصل نخست این دایره المعارف می‌تواند در خصوص نقش ولایت فقیه باشد.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: مردم بخاطر وجود و دستور ولایت فقیه بود که در زمان دفاع مقدس به جبهه‌ها آمدند و حاضر شدند جان خود را بدهند که اگر ولایت فقیه نبود مردم حاضر نبودند اینگونه جانفشانی کنند بنابر این فصل اول دایره المعارف دفاع مقدس باید بیان نقش ولایت فقیه باشد.  وی افزود: در دنیا انقلاب‌های فراوانی رخ داده است اما پدیده انقلاب آسمانی، دینی، مذهبی جمهوری اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌ها متفاوت است و در تدوین این دایره المعارف باید این تمایز انقلاب ما با دیگر انقلاب‌ها مشخص شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:٣۶

   

پر مبحث ترین ها