سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله علوی گرگانی: بیت‌المال با دقت بیشتری مصرف شود

علوی گرگانی طلاق را یکی از مشکلات مهم جامعه دانست و تاکید کرد: زمانی که آزادی در روابط عادی شود نه تنها کانون خانواده‌ها گرمی خود را از دست می‌دهد بلکه فساد و به دنبال آن طلاق نیز افزایش می‌یابد.
یکی از مراجع عظام تقلید گفت: با آنکه تقدیر و تشویق امری مفید است، ولی باید در مصرف بیت‌المال دقت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش فارس، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی امروز در دیدار با اعضای ستاد برگزاری هفته جوان و معاون فرهنگی ورزشی وزارت امور جوانان کشور با اشاره به اهمیت قشر جوان در جامعه اظهار کرد: افراد و مسئولانی که در صدد خدمت به این قشر هستند وظیفه سنگین و خطیری دارند.
وی با بیان اینکه دانشمندان سه مرحله را برای بشریت در نظر گرفته‌اند، گفت: طفولیت، جوانی و میانسالی مراحل رشد یک انسان است که در این بین جوانان از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

این مرجع تقلید نشاط جامعه را در دستان جوانان دانست و بیان کرد: این قشر در همه حالات نقش دارد که یکی از آنها حضور در جبهه‌های جنگ است و این امر نشان از حضور فعال این قشر در جامعه است.
آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به وجود مشکلات در دو حوزه برنامه‌ریزی و اعتبارات خاطرنشان کرد: توجه به حل و برطرف‌سازی این مشکلات نقش موثری در عدم ایجاد مشکلات بعدی دارد.

وی با اشاره به اینکه تقدیر و تشویق امری مفید است گفت: در مصرف بیت‌المال باید دقت بیشتری صورت گیرد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: به جوانان باید اعتبار داد و به خواسته‌هایشان نیز توجه کرد.

علوی گرگانی طلاق را یکی از مشکلات مهم جامعه دانست و تاکید کرد: زمانی که آزادی در روابط عادی شود نه تنها کانون خانواده‌ها گرمی خود را از دست می‌دهد بلکه فساد و به دنبال آن طلاق نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: این معضل مشکلاتی را هم برای خانواده و هم برای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد می‌کند از این رو باید همه تلاش‌ها در راستای برطرف سازی معضلات و مشکلات موجود باشد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: بسترهای نامناسب باید از بین بروند، نباید زمینه‌ امور ناپسند را در جامعه ایجاد کنیم، جوانان باید جهات دینی را رعایت کنند و از اصول دینی آگاهی یابند.

علوی گرگانی با اشاره به افزایش معرفت جوانان گفت: مسئولان و دست‌اندرکاران باید زمینه افزایش معرفت جوانان را فراهم کنند زیرا زمانی که جوان بداند دین سازنده انسانیت است به طور حتم به دنبال آن می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: همه جامعه باید دست به دست هم دهند تا بتوانیم جامعه را به سوی رستگاری و سعادت پیش ببریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:٣١

   

پر مبحث ترین ها