سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جامعه المصطفی صدور حکم اعدام آیت الله نمر را محکوم کرد

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩٣, ١١:١٨    نسخه چاپی    
جامعه‌المصطفی ضمن محکوم کردن حکم دادگاه عربستان، بر رعایت حقوق اقلیت‌ها و گروه‌های مختلف اسلامی تأکید کرده، از همگان می‌‌خواهد به جای ایجاد تفرقه و اختلاف‌افکنی در دنیای اسلام، به فکر وحدت و برادری باشند و همچون گذشته، بار دیگر، اعلام می‌دارد که همه حکومت‌ها، جریان‌ها و تفکرات دنیای اسلام، باید به جای خاموش کردن صدای مخالفان، زمینه بحث علمی و بیان دیدگاه‌های افراد را در بستری امن فراهم سازند.
جامعه المصطفی العالمیه و طلاب غیرایرانی مقیم قم با صدور بیانیه‌ای صدور حکم اعدام برای آیت الله نمر از سوی دادستان عربستان را به شدت محکوم کردند.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: دادستانی عربستان در اقدامی عجیب و به دور از هرگونه دلیل منطقی، حکم اعدام «آیت‌الله شیخ نمر» و 26 نفر از فعالان سیاسی این کشور را در حالی صادر کرد که این روحانی شیعه هرگز دست به سلاح نبرده و همیشه و در همه حال و بر مبنای آزادی بیان، فقط و فقط به بیان دیدگاه های خویش در حدود آزادی‌های حداقلی سیاسی پرداخته که جزو حقوق مسلم شهروندی انسان‌هاست.

این بیانیه ادامه داده است: با این حال، نیروهای امنیتی عربستان با اتهام‌های واهی، این روحانی شیعی را به طرزی عجیب دستگیر کرده و پس از ماه‌‌ها شکنجه روحی و جسمی، او را محارب دانسته و حکم اعدام این فعال سیاسی و روحانی بلندمرتبه را صادر کرده‌اند. ناگفته پیداست که حکم دادگاه عربستان با آزادی های سیاسی افراد و حقوق بشر و حقوق اقلیت ها در تناقض کامل است و زمینه‌ساز دامن زدن به اختلافات فرقه ای در دنیای اسلام خواهد شد وپس از آتشی که آل سعود به پا کرد، آرام نگه داشتن دوست‌داران این روحانی عظیم‌الشأن نیز بسیار سخت و مشکل خواهد بود.

در بخش پایانی این بیانیه تاکید شده است: جامعه‌المصطفی ضمن محکوم کردن حکم دادگاه عربستان، بر رعایت حقوق اقلیت‌ها و گروه‌های مختلف اسلامی تأکید کرده، از همگان می‌‌خواهد به جای ایجاد تفرقه و اختلاف‌افکنی در دنیای اسلام، به فکر وحدت و برادری باشند و همچون گذشته، بار دیگر، اعلام می‌دارد که همه حکومت‌ها، جریان‌ها و تفکرات دنیای اسلام، باید به جای خاموش کردن صدای مخالفان، زمینه بحث علمی و بیان دیدگاه‌های افراد را در بستری امن فراهم سازند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩٣, ١١:١٨

   

پر مبحث ترین ها