سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: ظلم داعش به اسلام از جنایات بنی امیه کمتر نیست

آیت الله سبحانی با بیان اینکه تکفیری‌ها از دین خارج هستند، عنوان کرد: ظلمی که این افراد به اسلام کرده‌اند کمتر از ظلم بنی امیه نیست.
یکی از مراجع تقلید شیعیان تاکید کرد: ظلمی که داعش به اسلام کرده است از جنایات بنی امیه کمتر نیست.

آیت الله العظمی جعفر سبحانی بعد از ظهر چهارشنبه در مسجد مدرسه علمیه حجتیه قم در جلسه تفسیر قرآن کریم اظهار داشت: جنایات تکفیری‌ها در عراق و سوریه و ستمی که داعش به اسلام کرد ضررش کمتر از بنی امیه نیست.
وی با بیان اینکه اینها دست نشانده آمریکا و دشمنان هستند افزود: اینها اسلام را دینی خونریز، خونخوار و آدم کش معرفی کردند که به صغیر و کبیر رحم نمی‌کند.

استاد برجسته حوزه اظهار داشت: این جنایات سبب می‌شود تا مردمی که در دنیا به اسلامی گرایش دارند از آن متنفر شوند.
وی با اشاره به عقاید تکفیر که برخی مسایل مانند شفاعت و توسل را شرک می‌دانند اضافه کرد: به همین دلیل آثار رسالت پیامبر(ص) و آثار اسلامی را تخریب می‌کنند و مصداق روایتی از پیامبر(ص) هستند که می‌فرماید قرآن فقط در حنجره اینها بوده و در قلب‌ها یشان راه پیدا نکرده است،.

تکفیری‌ها از دین خارج هستند

آیت الله سبحانی با بیان اینکه تکفیری‌ها از دین خارج هستند، عنوان کرد: ظلمی که این افراد به اسلام کرده‌اند کمتر از ظلم بنی امیه نیست.
وی در ادامه تفسیر سوره زمر به تفسیر آیه نهم پرداخت و اظهار داشت: یکی از شیوه‌‌های قرآن این است که دو مطلب متضاد را در کنار هم قرار می‌دهد تا مفهوم را بهتر برساند مانند ذکر عالم در کنار جاهل.

به گزارش مهر، این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه نماز شب بر پیامبر(ص) واجب و بر سایرین مستحب موکد است، افزود: کسی که برای نماز شب بر می‌خیزد نشان می‌دهد که آنقدر به خدا علاقه دارد که حاضر است از استراحت خود بگذرد و از خطر ریا نیز دور است.
آیت الله سبحانی با بیان اینکه اسلام دین جامعی است، گفت: اسلام مانند یهودیت نیست که همه‌اش انذار باشد یا مسیحیت که فقط بشارت است بلکه در اسلام این دو توام با هم است که باید این مورد در تبلیغ و تربیت فرزند نیز به کار رود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٣, ١٩:۴۶

   

پر مبحث ترین ها