سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: جنایات داعش و اسرائیل نشانه بی‌عقلی آنان است

داعش گروهی بی‌منطق و بی‌ریشه هستند که منطق آنان فقط بلند کردن ریش است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه داعش گروهی بی‌منطق است گفت: جنایات داعش و اسرائیل نشانه بی‌عقلی آنان است.

آیت ‎الله العظمی جعفر سبحانی بعد از ظهر یکشنبه در درس تفسیر خود در مسجد مدرسه حجتیه، اسلام را دین عقل و خرد دانست و با بیان اینکه اسلام از جمود فکری بیزار است، اضافه کرد: امروز وهابیت و داعش به علت جمود فکری و بی‌خردی به جان مسلمانان افتاده‌اند و مرتکب جنایاتی می‌شوند که بی‌سابقه است.

وی با بیان اینکه اینها در ‌‌نهایت به موفقیت نخواهند رسید، گفت: داعش گروهی بی‌منطق و بی‌ریشه هستند که منطق آنان فقط بلند کردن ریش است.
این مفسر قرآن کریم، جنایات اسرائیل در غزه را محکوم کرد و ادامه داد: یکی دیگر از گروه‌های بی‌عقل عالم اسرائیلی‌ها هستند که خود را صاحب عقل می‌‎‏دانند ولی کودکان و زنان بیگناه را می‌کشند و مردم غزه را به خاک و خون کشیده‌اند.

وی در ادامه تفسیر سوره زمر اضافه کرد: مشرکان و کافران نه تنها در دنیا بلکه در آخرت نیز در خسران و زیان هستند و به تعبیر قرآن در عذاب الهی غوطه ورند و از بالای سر و پایین پا‌هایشان عذاب به آنان می‌رسد.
آیت الله سبحانی تأکید کرد: در عین حال این افراد نزد خود و دیگران وعده عذاب الهی را کمرنگ جلوه می‌دهند در حالی که خدا با قاطعیت فرموده به وعده خود عمل خواهد کرد.

وی در ادامه به مفهوم توبه اشاره کرد و گفت: توبه به معنای بازگشت از گناه و انابه به معنی رفتن به سوی خداست که در آیات زیادی از قرآن از جمله این سوره به مومنان توصیه شده است.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنانش با تبریک سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) اضافه کرد: صبر و حلم امام آنقدر زیاد بود که دشمنان هم به آن اعتراف داشتند و چه افتخاری از این بالا‌تر که ما پیرو چنین امامی باشیم.

به گزارش مهر، آیت الله سبحانی تاکید کرد: امام حسن (ع) در مقابل تهمت‌های زیادی که به ایشان می‌زدند حلم داشتند و حتی او را مذل المومنین می‌دانستند اما ایشان اقدام خارج از دین انجام ندادند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:٢۵

   

پر مبحث ترین ها