سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی:عربستان حامی تروریست/کارمزد چند ده درصدی رباخواری است

مشاهده می شود که اسامی مقدسی بر روی موسسات اعتباری گذاشته شده است، اما همین موسسات اعتباری سودهای چند ده درصدی را می گیرند، این موسسات به نام کارمزد، رباخواری و ریاکاری می‌کنند.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: عربستان از تروریست‌ها در عراق و عربستان حمایت می‌کند، تروریست‌هایی که خون زن و بچه‌ها را در عراق و سوریه می‌ریزند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در مراسم احیای شب بیست و یکم رمضان که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به نزول قرآن در شب قدر اظهار کرد: قرآن به دو گونه دفعی و تدریجی بر پیامبر (ص) نازل شد، قرآن یک بار به صورت کامل در شب قدر نازل شد، همچنین قرآن به صورت تدریجی در 23 سال زندگی پیامبر (ص) بر ایشان نازل شد.
مرجع تقلید شیعیان ارزش عبادت در شب قدر را بیش از عبادات هزار ماه دانست و افزود: گاهی لحظاتی در زندگی انسان وجود دارد که یک لحظه عبادت در آن لحظات، ارزشی بیش از سال ها عبادت را دارد، اگر به دنبال ایمان و اراده قوی هستیم، باید در شب قدر این چیزها را از خداوند درخواست کنیم.

استاد عالی حوزه علمیه قم با اشاره به زندگی امام علی (ع) گفت: لحظاتی در زندگی امیرالمومنین (ع) وجود دارد که امام علی (ع) با کارهایشان، اسلام را نجات دادند، امیر المومنین (ع) در شب لیله المبیت با خوابیدن در بستر پیامبر (ص) نقشه مشرکین را برای ترور پیامبر (ص) ناکام گذاشت و جان رسول اکرم (ص) را نجات داد.

وی تصریح کرد: امیرالمومنین (ع) در جنگ احد که تمام اصحاب پیامبر(ص) را رها کرده بودند و پیامبر (ص) زخمی شده بود، در کنار ایشان قرار گرفت و از پیامبر (ص) حفاظت کرد و در این راه امام علی (ع) نود زخم برداشت، همچنین در جنگ احزاب که تمام کافران برای شکست اسلام متحد شدند، تنها علی (ع) بود که برای مبارزه با عمر بن عبدود آن پهلوان نامی عرب داوطلب شد و او را شکست داد، در مبارزه امام علی (ع) با عمر بن عدود، تمام ایمان در مقابل تمام کفر قرار گرفت و در افضلیت امیرالمومنین (ع) نسبت به سایر یاران پیامبر (ص) هیچ شکی نیست.

آیت الله مکارم شیرازی، شب قدر را شب نزول فرشتگان دانست و افزود: در این شب فرشتگان مقدرات انسان انسان را به دست امام زمان (عج) تحویل می دهند، البته مقدرات انسان براساس استعدادهای او تعیین می شود و تعیین مقدرات انسان دلیلی بر جبر نیست، همچنین در شب قدر ملائکه به انسان سلام می کنند، در این شب شیطان در بند است و اگر انسان گناهی انجام دهد، به دلیل هوای نفس خودش است.

شب قدر با علی(ع) آمیخته است

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به رابطه شب قدر با امام علی (ع) بیان کرد: از ویژگی های شب قدر، آمیخته شدن این شب با امام علی (ع) است، گویی خداوند خواسته است که درهای رحمتش را در این شب باز کند و شفیع با آبرویی همچون امام علی (ع)، برای مردم در نزد خداوند شفاعت کند.

استاد عالی حوزه علمیه قم با اشاره به وصیت های امام علی (ع) گفت: امیر المومنین (ع) در بستر شهادت به بیست مورد وصیت کرد، ما انسان های عادی در موردخانواده و دارایی هایمان وصیت می کنیم، اما امام علی (ع) در مورد مهمترین برنامه‌های بشر وصیت کرد، امیرالمومنین (ع) در وصیت شان گفتند که ای مردم مراقب قرآن باشید، مراقب باشید که غیر مسلمانان در عمل به قرآن از شما مسلمانان پیشی نگیرند.

وی تصریح کرد: قرآن برنامه هدایت بشریت است، آن مسیحی لبنانی می گوید که من انسان مسیحی نمی توانم معارف قرآن را نادیده بگیرم، او با تاسف می گوید که اگر مسلمانان به قرآن عمل می‌کردند، دنیایشان آباد می شد، خواندن سریع و بدون توجه قرآن درست نیست، بلکه باید قرآن را خواند و به آن عمل کرد.

کارمزد چند ده درصدی رباخواری است

آیت الله مکارم شیرازی عربستان را حامی تروریسم دانست و افزود: عربستان بیشترین قرآن را در جهان چاپ می‌کند، اما این کشور از تروریست ها در عراق و عربستان حمایت می کند، تروریست هایی که خون زن و بچه ها را در عراق و سوریه می ریزند، تکفیری‌ها هم قرآن می خوانند، اما خون مسلمانان را می ریزند.

به گزارش تسنیم، مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از عملکرد بانک ها خاطرنشان کرد: مشاهده می شود که اسامی مقدسی بر روی موسسات اعتباری گذاشته شده است، اما همین موسسات اعتباری سودهای چند ده درصدی را می گیرند، این موسسات به نام کارمزد، رباخواری و ریاکاری می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۴-١٣٩٣, ١١:٢٣

   

پر مبحث ترین ها