سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیانیه آیت‌الله مکارم‌شیرازی برای حل بحران عراق

بروز شده : ٩-٠۵-١٣٩٣, ١٣:٠٨    نسخه چاپی    
تصور اینجانب این است که فصل‌الخطاب را براى حل اختلافاتشان نظر مرجعیت محترم عراق حضرت آیت‌الله‌العظمى سیستانى قرار دهند و تا دیر نشده مشکلات موجود را به کمک معظم‌له حل کنند.
آیت‌الله مکارم‌شیرازى با صدور بیانیه‌ای درباره اوضاع عراق گفت: گروه‌های عراقی نظر آیت‌الله سیستانى رافصل‌الخطاب براى حل اختلافاتشان قرار دهند و تا دیر نشده مشکلات موجود را به کمک معظم‌له حل کنند.

در بیانیه آیت‌الله مکارم‌شیرازی آمده است: با توجه به همسایگى کشور ما با کشور عزیز عراق و پیوندهاى وثیق فرهنگى و مذهبى ملت ما با مردم خوب این کشور شدیداً نگران اختلافاتى هستیم که در مسائل سیاسى گروه‌هاى مختلف آشکار شده است، آن هم در زمانى که دشمن بى‌رحم و بى‌منطق بخشى از کشور را اشغال کرده و بعضى از نااهلان فریاد تجزیه کشور را سر دادند.
در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: بدون شک براى پیشگیرى از تجزیه و بیرون راندن دشمنان وحشى و خون‌خوار هیچ راهى جز رسیدن به وحدت ملى از طریق فداکارى و خویشتن‌دارى همه گروه‌هاى سیاسى و توجه به مسئولیت‌هاى الهى در برابر شرایط بسیار حساس کنونى موجود نیست.

در این بیانیه آمده است: ما از همه گروه‌هاى سیاسى عراق تقاضا مى‌کنیم به خاطر رضاى خداوند و پیروى از تعالیم اسلام و عشق و علاقه‌اى که به کشورشان دارند، بنشینند و امتیازات معقولى به هم بدهند و دست در دست هم کرده، کشورشان را از خطر اشغال و تجزیه نجات دهند و عراقى سربلند، مقتدر، توانا و آباد بسازند.

به گزارش فارس، در این بیانیه خاطرنشان شده است: تصور اینجانب این است که فصل‌الخطاب را براى حل اختلافاتشان نظر مرجعیت محترم عراق حضرت آیت‌الله‌العظمى سیستانى قرار دهند و تا دیر نشده مشکلات موجود را به کمک معظم‌له حل کنند. از خداوند متعال هوشیارى و بیدارى و توجه به مسئولیت‌ها براى همه عزیزان مسئلت دارم و امیدوارم هر چه زودتر پیام شادى دائر به وحدت ملى به ما برسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۵-١٣٩٣, ١٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها