سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری:

شهید مطهری در صدر احیای تفکر دینی بود

شهید مطهری آینده نگر و معتقد بود که ما برای حفظ انقلاب به این آینده نگری نیاز داریم و همواره باید افق های آینده را رصد کرد و دید، لذا ما نیز در برخوردهای خود باید این گونه باشیم که با آینده نگری، پیوسته هوشیاری و آگاهی خود را حفظ نمائیم.
نائب رئیس شورای عالی حوزه علمیه قم در بیان ویژگی های برجسته شخصیتی و رفتاری استاد شهید مرتضی مطهری گفت: شهید مطهری در صدر احیای تفکر دینی بود.

 آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری قبل از ظهر دوشنبه در  مراسم بزرگداشت شهید مطهری و گرامیداشت روز معلم و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به ویژگی های برجسته شهید مطهری گفت: رمز موفقیت شهید مطهری این است که از تمام عمر خود به تمام معنا استفاده کرد و ما نیز باید هر لحظه از عمر خویش را در جهت اعتلای اسلام به کار بریم.

وی شهید مطهری را اسلام شناس، آگاه به فنون و قرآن شناسی کم نظیر عنوان کرد و افزود: ایمان و عقیده شهید مطهری برای همه سودمند و او در صدر احیای تفکر دینی بود و وی معتقد بود دین را باید به جامعه و به خصوص نسل جوان به درستی منتقل کرد و با خرافات در این حوزه مقابله نمود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری، نقش مهم شهید مطهری در جریان پیروزی انقلاب و بعد از آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: حراست او از مرزهای ایدئولوژیک از شخصیت او فردی بی نظیر ساخته بود.

دشمن شناسی نیاز امروز جامعه ما

حسینی بوشهری در ادامه دشمن شناسی شهید مطهری را نیاز امروز جامعه برشمرد و تصریح کرد: اگر جامعه ای می خواهد به پیروزی برسد و بعد از پیروزی، آن را حفظ و به رشد و تعالی برسد یکی از راه های آن شناخت دشمنان کشور و انقلاب است و شهید مطهری در این عرصه بسیار آگاه بود و با استبداد داخلی،استعمار خارجی و جریانات التقاطی و عقیدتی مبارزه می کرد.
برای حفظ انقلاب باید آینده نگر بود

عضو جامعه مدرسین، آینده نگری را یکی از ویژگی های برجسته استاد شهید عنوان کرد و اظهار داشت: شهید مطهری آینده نگر و معتقد بود که ما برای حفظ انقلاب به این آینده نگری نیاز داریم و همواره باید افق های آینده را رصد کرد و دید، لذا ما نیز در برخوردهای خود باید این گونه باشیم که با آینده نگری، پیوسته هوشیاری و آگاهی خود را حفظ نمائیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٢-١٣٩٠, ٢٣:۵٠

   

پر مبحث ترین ها