سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی سبحانی:

مطهری هیچ‌گاه از غیر از خدا نمی‌ترسید

حتی اگر شهید مطهری در حوزه می‌ماند، می‌توانست به عنوان استادی برجسته و توانمند با تربیت طلاب فاضل خدمت گذار اسلام باشد.
 آیت الله العظمی سبحانی با بیان اینکه هیچ کس نمی‌توانست شجاعت مطهری را انکار کند، گفت: مطهری هیچ‌گاه از غیر از خدا نمی‌ترسید.

 آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی بیان اینکه‌‌ همان گونه که امام خمینی (ره) فرمودند «شهید مطهری حاصل عمر آیت الله بروجردی و علامه طباطبایی بود»، افزود: شهید مطهری هیچ‌گاه از غیر از خدا نمی‌ترسید؛ به گونه‌ای که هیچ کس نمی‌توانست شجاعت ایشان را انکار کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه از آثار هر کسی می‌توان شخصیت او را شناخت گفت: چنان که وقتی آثار شهید مطهری که اولین آن‌ها‌‌ همان پاورقی‌هایی است که بر کتاب مرحوم علامه طباطبایی زدند را مطالعه کنیم، می‌توان فهمید که این شهید بزرگوار در صدد بود که پیام‌های الهی را به مردم برساند و در خدمت اسلام باشد.

مطهری هیچ کتابی را بی‌هدف نمی نوشت

این مرجع تقلید با بیان اینکه شهید مطهری همیشه به روز حرکت می‌کرد، گفت: این شهید بزرگوار هیچ‌گاه کتابی را بی‌هدف نمی‌نوشت، بلکه وقتی خلائی را در جامعه حس می‌کرد درباره آن کتابی می‌نوشت تا به معنای واقعی به کار مردم بیاید.

وی اضافه کرد: این رفتار شهید مطهری، می‌تواند درسی برای تمامی طلاب باشد که حرکتی بی‌هدف نکنند و حتی منبر‌هایشان نیز به گونه‌ای باشد که مردم نیاز به آن داشته باشند.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه شهید مطهری از اوایل جوانی تا لحظه شهادت پاک و پاکیزه زندگی کرد، عنوان داشت: این شهید والامقام در زمانی که از حوزه به دانشگاه رفت، بهتر توانست به اسلام خدمت کند؛ چرا که اندیشه‌های التقاطی را شناخت و توانست بر اساس اسلام شبهات را پاسخ دهد.

اگر شهید مطهری در حوزه می‌ماند...

 این مرجع تقلید خاطر نشان کرد: حتی اگر شهید مطهری در حوزه می‌ماند، می‌توانست به عنوان استادی برجسته و توانمند با تربیت طلاب فاضل خدمت گذار اسلام باشد.

 آیت الله سبحانی در پایان اظهار امیدواری کرد: خداوند شهید مطهری را رحمت و فرزندان ایشان را موفق بدارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٠, ٠٠:٠١

   

پر مبحث ترین ها