سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله علوی گرگانی: موسیقی از ورزش کشور حذف شود

استفاده کردن از موسیقی در ورزش یک عادت بسیار بد است و متاسفانه به روند معمولی تبدیل شده به گونه‌ای که تصور می‌کنند بدون آن نمی‌شود ورزش کرد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان خواستار حذف موسیقی از برنامه باشگاه‌های ورزشی شد.

آیت‌الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی ظهر سه شنبه در دیدار با معاون فرهنگی و آموزش وزارت وزرش و جوانان با اشاره به اهمیت ورزش در حفظ سلامتی اظهار داشت: با این حال برخی از نقاط ضعف در امر ورزش در کشور وجود دارد که باید برطرف شود و پخش موسیقی در ورزشگاه‌ها یکی از آنها است.

وی با اشاره به پرسش‌های بسیاری از مردم درباره این موضوع افزود: بنای ما این نیست که با سخنان خود ضربه به کار وزارت‌خانه‌ها بزنیم و تلاش داریم به هر شکل به شما کمک کنیم اما اگر ما اعلام کنیم که مردم در چنین برنامه‌های ورزشی شرکت نکنند، روند کار شما لطمه می‌بیند.

استاد برجسته حوزه با اشاره به اهمیت حفظ شئونات اسلامی اضافه کرد: استفاده کردن از موسیقی در ورزش یک عادت بسیار بد است و متاسفانه به روند معمولی تبدیل شده به گونه‌ای که تصور می‌کنند بدون آن نمی‌شود ورزش کرد.
وی با اشاره به اینکه مردم را نباید به امور نادرست عادت داد گفت: ورزشکار جمهوری اسلامی باید با ورزشکار دیگر نقاط جهان متفاوت باشد.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه در گذشته زندگی مردم تحرک بیشتری داشت افزود: امروز با شرایطی که وجود دارد و کمبود تحرک در زندگی، ورزش به یکی از ملزومات تبدیل شده است.
وی ادامه داد: در گذشته مردم از هوای پاک استنشاق می‌کردند اما امروز وسایل نقلیه و آلودگی هوا مانع سلامتی شده است.

ورزش قهرمانی زنان مطلوب نیست

به گزارش مهر، این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که وزارت ورزش و جوانان باید به آن توجه کند این است که ورزش قهرمانی برای زنان امر مطلوبی نیست چرا که به گفته امام علی(ع) زن، قهرمان نیست بلکه شاخه گل است.

وی افزود: ورزش به این خاطر است که بدن انسان استحکام پیدا کرده و قوی شود اما این استحکام بیش از اندازه و انجام ورزش‌های سخت با لطافت زن سازگاری ندارد.
آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به وجود دو ساحت در انسان گفت: انسان هم به سلامت جسم و هم به سلامت روح نیاز دارد پس تلاش کنید در کنار برنامه‌های ورزشی، امور فرهنگی را هم پیگیری کنید.

وی ضمن تجلیل از برگزاری مسابقات قرآن ورزشکاران ادامه داد: دین اسلام هم به سلامتی جسم انسان‌ها توجه دارد و هم به سلامتی روح.
این مفسر قرآن کریم گفت: پیامبر(ص) خطاب به کسانی که مشغول ورزش بودند فرمود کار خوبی انجام می‌دهید اما قهرمان واقعی کسی است که بر هوای نفس خود غلبه کند یعنی هر اندازه هم که در راستای سلامتی جسم تلاش کنید، اگر روح ناسالم باشد به نتیجه خوبی نخواهید رسید.

برگزاری مسابقات قرآن بانوان ورزشکار در قم

در ابتدای این دیدار عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و آموزش وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن ورزشکاران و جوانان در سراسر کشور اظهار داشت: اختتامیه این مسابقات در بخش بانوان در قم و در بخش آقایان در مشهد برگزار می‌شود.
وی با اشاره به شرکت 12 هزار نفر در این مسابقات افزود: این مسابقات در دو رشته ترتیل و مفاهیم قرآن با هدف آشنایی جوانان و ورزشکاران با فرهنگ قرآنی برگزار می‌شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩٣, ١٧:٢٢

   

پر مبحث ترین ها