سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله صافی گلپایگانی: سبک سنتی و اسلامی در ساخت و ساز مسکن رعایت شود

آیت الله صافی گلپایگانی در توصیه‌ای به خیرین، گفت: به خیرین محترم توصیه می كنم كه خانه‌ها و منازل را به سبك سنّتی و اسلامی بسازند تا فرهنگ اصیل اسلام رعایت شود.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با تاکید بر لزوم رعایت سبك سنّتی و اسلامی در ساخت و سازها، تصریح کرد: آپارتمان نشینی نباید براساس فرهنگ غربی و ضدّ اسلامی باشد.

آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی، روز سه‌شنبه در دیدار جمعی از مسئولین و خیرین مسكن‌ساز كشور، گفت: حیات جامعه اسلامی در این است كه انسان‌های نمونه، مؤمن و خیری در آن حضور داشته باشند و به نفع محرومان و مستمندان و مردم كم درآمد، انجام وظیفه نمایند.
وی با اشاره به این که روایاتی كه از حضرات معصومین (ع) در این باره وارد شده است، افزود: هیچ عبادتی بهتر از این نیست كه انسان، سرور و شادمانی را به یک فرد مومن هدیه کند.

استاد برجسته حوزه خطاب به خیرین خاطرنشان کرد: شما نه تنها قلب مؤمنین را شاد می‌كنید، بلكه اول كسی كه خوشحال می‌شود، وجود مقدّس حضرت ولی عصر(عج) است، چون مردمی كه خانه و مسكن ندارند، شیعیان آن حضرت و فرزندان ایشان می‌باشند و شما در حقیقت، خانه را برای فرزندان آن حضرت ساخته‌اید و این افتخار بسیار بزرگی است كه نصیب شما شده است.
وی افزود: من هم به خیرین، این نعمت بزرگ را تبریك می‌گویم و خیلی دوست داشتم كه با شما در این كار بزرگ و در ثواب بسیار زیاد آنها سهیم وشریك باشم.

به گزارش مهر، آیت الله صافی گلپایگانی در توصیه‌ای به خیرین، گفت: به خیرین محترم توصیه می كنم كه خانه‌ها و منازل را به سبك سنّتی و اسلامی بسازند تا فرهنگ اصیل اسلام رعایت شود.
وی تصریح کرد: ما فرهنگی مستقل داریم و می‌توانیم به دنیا اعلام كنیم كه تحت لوای این فرهنگ، به اهداف والای انسانی و اسلامی خواهیم رسید.

این مرجع تقلید تاکید کرد: باید مواظب بود كه فرهنگ آپارتمانی، فرهنگ غربی و ضدّ اسلامی نباشد؛ بلكه فرهنگی باشد كه خانواده‌ها در آن به دستورات شرع مقدّس و عفّت و حجاب پایبند بوده و از اختلاط غیر شرعی محفوظ باشد.
در ابتدای این دیدار که جمعی از فضلای حوزه نیز در آن حضور داشتند، چند نفر از خیرین، گزارشی از فعالیت‌ها و خدمات خود در سطح كشور ارائه کردند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩٣, ١٨:۵٠

   

پر مبحث ترین ها