سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری: باید با تیزبینی از دستاوردهای دولت حراست کرد

امروز حتی در دورافتاده ترین روستاهای کشور اینترنت و ماهواره وجود دارد؛ اگر از کاروان جریان سازی دشمن عقب بیفتیم و به شیوه 15 سال قبل حوزه قلم بزنیم نشانگر آن است که اندر خم یک کوچه باقی مانده ایم.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: براساس احادیث اهل بیت(ع) هوشیاری در پاسداری از دولتها الزامی است و از این رو باید با تیزبینی از اهداف و دستاوردهای دولت حراست کرد.

آیت الله 'سید هاشم حسینی بوشهری' روز پنجشنبه در همایش نویسندگان ماهنامه مبلغان در قم افزود: عرصه تبلیغ مملو از حراست و هدایتگری دینی است و اگر همه مبلغان این تفکر را داشته باشند رسالت سترگ روحانیت به انجام می رسد.
وی ادامه داد: دشمنان با تمام وجود به پا خاسته اند تا باورهای ما را سوزانده و سپس افکار وارداتی خود را باورسازی کنند، بخش اعتقادی مجلاتی چون مبلغان باید مجهز پای به میدان بگذارد تا مبلغان با نقشه دشمن آشنا شده و آن را به مخاطبان انتقال دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن ازطریق ماهواره، گفت: امروز حتی در دورافتاده ترین روستاهای کشور اینترنت و ماهواره وجود دارد؛ اگر از کاروان جریان سازی دشمن عقب بیفتیم و به شیوه 15 سال قبل حوزه قلم بزنیم نشانگر آن است که اندر خم یک کوچه باقی مانده ایم.
وی بر مهندسی افکار جوانان تاکید کرد و افزود: امروز به مهندسی افکار جوانان در زمینه دینی نیازمند هستیم و رسانه ها و نشریات در این رابطه نقش مهمی باید ایفا کنند.

حسینی بوشهری اظهار داشت: در این شرایط برخی مسوولان در مباحث فرهنگی هر جا کم می آورند عنوان می کنند که وظیفه حوزه های علمیه است و توپ را در میدان ما می اندازند درحالی که امروز شرایط مالی ما مناسب نیست.
به گزارش ایرنا، همایش نویسندگان ماهنامه مبلغان به همت معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه برگزار و از برخی نویسندگان برتر تجلیل شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۶-١٣٩٣, ١٣:۴۵

   

پر مبحث ترین ها