سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی: باید از فعالیت افراطی‌ها جلوگیری کرد

نباید اجازه دهیم خرافات در اسلام آمیخته شود، دشمن اصرار دارد خرافات را با اسلام آمیخته کند و برخی داعش بیگانه از اسلام را با عنوان دولت اسلام داعش یاد می‌کنند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: افراطیانی در میان ما و افراطیانی در میان دشمن است، ما باید از فعالیت این گونه افراد جلوگیری کنیم تا حلقه وحدت شکسته نشود.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در آیین افتتاحیه سال تحصیلی جدید دانش آموختگان جامعه المصطفی العالمیه که قبل از ظهر پنج‌شنبه در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: اسلام یک دین جهانی است و حد و مرزی را نمی‌پذیرد، حدود جغرافیایی، قومیت و نژاد را قبول ندارد و همه را به سوی وحدت دعوت می‌کند.

وی در این مراسم که قبل از ظهر پنج شنبه در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) برگزار شد بیان داشت: تمام جوامع بشریت برادر و خواهر یکدیگر هستند و معیار اصلی تقوا است و تمام ارزش‌های دیگر در خدمت تقوا است و فلسفه تشکیل جامعه المصطفی العالمیه نیز از این رو معلوم می‌شود.
این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به فعالیت‌های 15 ساله جامعه المصطفی العالمیه عنوان کرد: 35 هزار نفر تاکنون در این مرکز تربیت شده‌اند و از این تعداد 12 هزار نفر امام جماعت هستند و تعدادی نیز استاد هستند.

وی با بیان اینکه جامعه المصطفی العالمیه با هزار مرکز ارتباط دارد، افزود: تاکنون 30 هزار اثر چاپی داشته که از این تعداد 2 هزار عنوان از سوی المصطفی و بقیه آن توسط دست پروردگان و اساتید تولید شده است.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: باید روزی برسد که در تمام نقاط دنیا نام جامعه المصطفی العالمیه بدرخشد و نور اسلام و مکتب اهل بیت(ع) از این مرکز به سراسر جهان افشانده شود.

از هرگونه اختلاف میان شیعه و اهل سنت پرهیز شود
مفسر قرآن کریم ابراز داشت: باید از هرگونه حرکت که موجب ایجاد اختلاف در میان شیعه و اهل سنت می‌شود، پرهیز کرد و به مقدسات این دو مذهب احترام گذاشت و برنامه‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرد که وحدت ایجاد کرد.

به گزارش مهر‏، این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمن ضد وحدت فعالیت می‌کند، یادآور شد: داعش و امثال آن بر ضد وحدت کار می‌کنند و یک روز فردی را منصوب و روزی دیگر او را برکنار می‌کنند، همه این‌ها توطئه‌های دشمنان بر ضد اسلام است و ما باید کاری کنیم که تمام نقشه دشمن نقشه بر آب شود.

باید از فعالیت افراطی‌ها جلوگیری کرد
وی افزود: افراطیانی در میان ما و افراطیانی در میان دشمن است، ما باید از فعالیت این گونه افراد جلوگیری کنیم تا حلقه وحدت شکسته نشود.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: ما باید به زبان‌های مختلف المصطفی آشنا باشیم و همچون امام رضا(ع) که در مجلس مامون با افراد به زبان محلی خودشان سخن می‌گفتند، با قومیت‌ها صحبت کنیم.
این مرجع تقلید شیعیان عنوان داشت: نباید اجازه دهیم خرافات در اسلام آمیخته شود، دشمن اصرار دارد خرافات را با اسلام آمیخته کند و برخی داعش بیگانه از اسلام را با عنوان دولت اسلام داعش یاد می‌کنند.

باید افراد را به سوی قرآن و توحید راهنمایی کنیم
وی ابراز کرد: دشمن ماهرانه کار می‌کند و ما نیز باید در مقابل آن‌ها کاری کنیم و جواب دشمن را بدهیم تا چهره اسلام از خرافات زدوده شود و افراد را به سوی قرآن و توحید راهنمایی کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: اسلام برای تمام حوادث مثتحدثه پاسخ دارد و عده‌ای تصور نکنند که با ایجاد این حوادث اسلام به خطر می‌افتد.
وی با اشاره به فن مناظره تصریح کرد: مناظره فنی دارد و باید به فنون آن و اصول منطقی بحث با دیگران آشنا شد و دانش آموختگان المصطفی در این مرکز و حوزه علمیه این فن را فرا می‌گیرند.

باید تلاش‌های فردی را جانشین تلاش‌های جمعی کرد
این مرجع تقلید شیعیان افزود: باید تلاش‌های فردی را جانشین تلاش‌های جمعی کرد، امروز تلاش فردی و پراکنده اثری ندارد و با کار جمعی و تقسیم مسئولیت‌ها برکت ایجاد می‌شود.
وی با بیان اینکه مردم افراد فحاش را نمی‌پذیرند، عنوان کرد: دشمن فحاشی می‌کند اما ما در مقابل خوبی می‌کنیم و نباید غضب ناک شویم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۶-١٣٩٣, ١۶:۴۶

   

پر مبحث ترین ها