سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: داعش همان اسلام آمریکایی است

امروزه نیز دشمنان اسلام و انقلاب، اسلام طالبانی، تکفیری، داعش و در یک کلام اسلام آمریکایی را به وجود آورده‌اند تا اسلام ناب و حقیقی را به حاشیه برانند و از بین ببرند که با بیداری ملت‌ها، روشنگری علمای اسلام و حفظ وحدت و یکپارچگی این توطئه آنان نیز خنثی خواهد شد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: امروز دشمنان اسلام، اسلام طالبانی، تکفیری، داعشی و در یک کلام اسلام آمریکایی را به وجود آورده‌اند تا اسلام ناب و حقیقی را به حاشیه برانند و از بین ببرند.

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی روز پنج‌شنبه در دیدار جمعی از خواهران طلبه همدان که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، به تبیین جایگاه زن دراسلام وتشریح توطئه دشمنان اسلام و انقلاب در بدبین کردن زنان به اسلام پرداخت.

وی شناخت زمان را بسیار با اهمیت دانست و گفت: یکی از موضوعات مهمی که در فرهنگ اهل بیت(ع) بسیار سفارش شده است مسئله شناخت زمان است، به این معنا که انسان، باید مردم، حوادث و رخدادهای زمان را بشناسد تا فریب نخورد و مطابق با آن برنامه ریزی لازم را داشته باشد.

استاد برجسته حوزه، وقوع انقلاب اسلامی را یک پدیده بزرگ و مهم که تغییر دهنده همه معادلات بین المللی بود، توصیف کرد و ابراز داشت: در روزگاری که دشمنان، تلاش داشتند اسلام را منزوی کرده و دستورات آن را مربوط به 1400 سال قبل قلمداد کنند و مردم و جامعه را به اسلام بدبین کنند، انقلاب اسلامی ایران به پیروزی می‌رسد و امام خمینی(ره) اسلام ناب را احیا کردند.

تلاش دشمن در محو اسلام ناب

آیت الله نوری همدانی افزود: امروزه نیز دشمنان اسلام و انقلاب، اسلام طالبانی، تکفیری، داعش و در یک کلام اسلام آمریکایی را به وجود آورده‌اند تا اسلام ناب و حقیقی را به حاشیه برانند و از بین ببرند که با بیداری ملت‌ها، روشنگری علمای اسلام و حفظ وحدت و یکپارچگی این توطئه آنان نیز خنثی خواهد شد.

این مرجع تقلید، نقش طلاب علوم دینی در عصر حاضر را بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و خطاب به بانوان طلبه گفت: بانوانی که مشغول به تحصیل علوم دینی هستید، وظیفه سنگینی به دوش شماست، چرا که دشمنان تلاش دارند زن که محور اساسی تربیت فرزند و خانواده به شمار می رود را به فساد بکشانند که باید شما با تبلیغ معارف اهل بیت(ع)در جامعه اسلامی به مقابله با آنان برخیزید.

ملاک برتری در اسلام تقواست،نه زن یا مرد بودن

وی با بیان دیدگاه اسلام به زن تأکید کرد: در دین مبین اسلام، زن نیز مانند مردم یک انسان است و در مقامات انسانی و معنوی هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد، بلکه آنچه دراسلام ملاک امتیاز و برتری است تقوا، علو جهاد و فضیلت است که در این موارد هیچ تفاوتی بین زنان و مردان وجود ندارد.

اهمیت اخلاص در تحصیل علوم دینی

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله نوری همدانی همه طلاب را به داشتن اخلاص در تحصیل توصیه کرد و افزود: بدون اخلاص کار به جایی نمی‌رسد پس سعی کنید که تنها برای رضایت الهی و ترویج معارف دین در جامعه درس بخوانید تا خدای متعال نیز لطف خود را شامل حال شما کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۶-١٣٩٣, ٠٠:۵٢

   

پر مبحث ترین ها