سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله حسینی بوشهری: ابزار جنگ امروز فضای مجازی است

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:۵۴    نسخه چاپی    
غربی‌ها خود گروهک تروریستی داعش را به وجود آوردند و حالا ادعای مبارزه با آن را دارند، حال آنکه ایران اسلامی از‌‌ همان آغاز ماجرا، در این امر در کنار مردم عراق بود.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه دشمنان امروز ذهن و فکر جوانان را مورد هدف قرار داده‌اند، گفت: منکر استفاده‌های مثبت از موبایل و سایت‌ها نیستیم، ولی قطعا این وسایل در صورت استفاده بد می‌تواند به ابزاری خطرناک تبدیل شوند؛ همه ما باید در مقابل این مفاسد بایستیم.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس آموزش و پرورش استان قم در دبیرستان ماندگار شیخ صدوق، با اشاره به تقارن مبارک آغاز سال تحصیلی مدارس و هفته دفاع مقدس گفت: رزمندگان ما با خون پاک خود از خاک پاک و نظام اسلامی ما دفاع کردند، ولی این پیروزی در سایه مجاهدت و تلاش و فداکاری و ایمان به خدا بدست آمد.

وی افزود: این پیام، امروز برای دانش آموزان باید بیان شود که همانگونه مردان بزرگ با این صلابت در مقابل دشمنان اسلام ایستادند، شما نیز باید با تلاش و استقامت خود در مقابل این هجمه‌ها بایستید.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: عمر‌ها در گذر است و سرعت سن نوجوانی و جوانی به پایان می‌رسد و باید از این فرصت‌ها برای آموزش و تحصیل و تهذیب استفاده کنید تا روزی دریغ این روز‌ها را نخورید.

وی گفت: دانش آموزان باید با نشاط به کلاسهای درس بروند تا به توسعه و آبادانی کشور در حوزه‌های مختلف کمک کنند؛ هرچه تلاش شما بیشتر شود قطعا کشور نیز سرعت بیشتری به سوی توسعه و رشد خواهد داشت.
آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: تمام توفیقات رزمندگان ما در جبهه‌ها در سایه معنویت و اخلاص و دوری از گناهان و نماز شب و انس با قرآن بود؛ این روحیه باید سرلوحه وظایف و زندگی شما باشد؛ دانش آموزان حداقل باید روزی یک صفحه قرآن بخوانند و این انس را هیچ وقت از دست ندهند.

معاون جامعه مدرسین گفت: رزمندگان ما روزی در مقابل دشمنان تا بن دندان مسلح، قرار گرفتند و از خاک و دین خود دفاع کردند ولی امروز این جنگ تغییر کرده است و جنگی خاموش علیه شما و مردم ما درگرفته است؛ جنگی که اسلحه‌های مرگبار آن‌‌ همان و ماهواره‌ها و فضای مجازی است.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد با این ابزار وارد خانواده‌های ما شود، اگر دیروز دشمنان جسم جوانان ما را هدف قراردادند، امروز ذهن و روح آنان را درگیر کرده‌اند؛ منکر استفاده‌های مثبت از موبایل و سایت‌ها نیستیم ولی قطعا این وسایل نیز می‌توانند در صورت استفاده بد به ابزاری خطرناک تبدیل شوند؛ همه ما باید در مقابل این مفاسد بایستیم.

از گنجینه دفاع مقدس درست بهره برداری نکرده‌ایم

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری همچنین در نخستین شب از برپایی نمایشگاه «یاد یاران» که به مناسبت هفته دفاع مقدس در اردوگاه غدیر قم (حدفاصل شهرک قدس و مسجد جمکران) در حال برگزاری است، با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه به ویژه سپاه علی بن ابیطالب (ع) اظهار داشت: ما در جنگ نابرابر 8 ساله، بار‌ها و بار‌ها شاهد تحقق عنایات و کمک‌های الهی در حق این ملت بزرگ بودیم.

وی با اشاره به اینکه هر انقلابی با دو تهدید درونی و برونی مواجه است، گفت: تهدید درونی انقلاب ما شامل جدایی مردم و نسل جوان از ارزش‌های اسلامی و انقلابی و نیز نفوذ عوامل بیگانه می‌باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ریشه همه دشمنی‌ها با انقلاب اسلامی، برگرفته از روحیه اسلام خواهی ملت ماست، افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران به کوری چشم دشمنان، به الگوی کشورهای دنیا و خاری در چشم مستکبران عالم تبدیل شده است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه در ادامه با اشاره به اینکه جوانان شیفته شهادت در این کشور، تا پای جان در حراست از انقلاب و ارزش‌ها ایستاده‌اند، گفت: امروز با وجود همه توطئه‌ها و دشمنی‌ها و تحریم‌ها، شاهد هستیم که ملت ما آبدیده‌تر و عزتمند‌تر از قبل در صحنه حاضر و مقاوم ایستاده است.
معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه با تاکید بر اینکه عامل پیروزی ما در دوران دفاع مقدس، معنویت بود، تصریح کرد: باید این فضای معنوی به منظور حفظ و تقویت آمادگی کشور در برابر دشمنان همچنان حفظ و تقویت شود.

مدیر حوزه‌های علمیه همچنین بر لزوم تکریم رزمندگان و پیشکسوتان جهاد و شهادت و خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان تاکید کرد و افزود: روحانیت هم در کنار سایر اقشار مردم حضور بسیار پررنگی در جبهه‌های حق علیه باطل داشت و 20 هزار روحانی رزمنده در جنگ تحمیلی حضور داشت.
وی با اشاره به اینکه روحانیت 6 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد، ابراز داشت: روحانیت با لباس زیبای رزمندگی و جهاد فی سبیل الله وارد صحنه شد و حماسه‌های درخشانی خلق کرد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خاطرات جنگ، گنجینه تمام نشدنی برای آیندگان است، اظهار داشت: هنرمندان، نویسندگان و حوزویان باید بتوانند از چنین معدن و گنجینه‌ای، برای نسل‌های بعدی استفاده کنند، هرچند متاسفانه در این باره، کم کاری کرده‌ایم و باید آن را جبران کنیم.
مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه برای تکریم و تجلیل از رشادت‌های دفاع مقدس باید خاطرات را همیشه زنده نگه داشت، گفت: در تمام کشور از جمله شهر مقدس قم به همت مسئولان از جمله شهرداری و شورای شهر می‌بایست موزه‌هایی برای تمام سال در زمینه حفظ خاطرات و آثار دفاع مقدس ایجاد شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر منطقه به ویژه در عراق، ابراز داشت: امروز مردم عراق با تمام وجود صداقت ایران و مسئولان ایرانی را در مبارزه با داعش لمس کرده‌اند و به راستی اگر فتوای مرجعیت و حمایت‌های ایران نبود، چه بسا امروز بغداد در اشغال تروریست‌های تکفیری بود.
وی با اشاره به ادعای مضحک و دروغین آمریکایی‌ها و غربی‌ها در مقابله با داعش، گفت: غربی‌ها خود گروهک تروریستی داعش را به وجود آوردند و حالا ادعای مبارزه با آن را دارند، حال آنکه ایران اسلامی از‌‌ همان آغاز ماجرا، در این امر در کنار مردم عراق بود.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه امروز انقلابیون یمن، راه مبارزه را از امام و انقلاب اسلامی ایران فرا گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: انقلابیون مظلوم دنیا از جمله غزه به خوبی دریافته‌اند که راه و پناه اصلی همانا اسلام است و امروز‌ ام القرای جهان اسلام، ایران است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها