سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مقتدایی: وحدت میان مسلمانان تنها راه مبارزه با گروه تروریستی داعش است

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٣٧    نسخه چاپی    
این دشمنان افرادی که بویی از اسلام نبرده و اسلام را نشناخته اند را به عنوان مسلمانها و فرقه اسلامی قدرت می دهند و آن ها را ترویج می کنند و شاهد فتواهای ناعاقلانه ای چون نکاح جهاد هستیم که یکی از مسائلی است که حرام روشن است.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: تنها راه مبارزه با چالش گروه تروریستی داعش ایجاد وحدت میان مسلمانان است و همه باید دست برادری به هم داده و وحدت خود را تحکیم بخشند و دشمن را از میدان خارج کنند.

آیت الله 'مرتضی مقتدایی' عصر سه شنبه در نشست علمی 'چالش های پیش روی جهان اسلام' با حضور جمعی از علما و اندیشمندان کشور های ایران و اندونزی در سالن همایش پژوهشگاه مطالعات تقریبی قم افزود: بالاترین چالش امروز مسلمانان ایجاد اختلاف بین فرقه های مختلف، بویژه میان شیعه وسنی است که سیاست و حمایت کشورهای بزرگ جهان در راس آنان امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی این هدف را دنبال می کنند.

وی گفت: این دشمنان افرادی که بویی از اسلام نبرده و اسلام را نشناخته اند را به عنوان مسلمانها و فرقه اسلامی قدرت می دهند و آن ها را ترویج می کنند و شاهد فتواهای ناعاقلانه ای چون نکاح جهاد هستیم که یکی از مسائلی است که حرام روشن است.

وی اظهار داشت: نکاح جهاد، زنای محصنه است که به عنوان فتوای دینی و شرعی بیان می شود و به آن عمل می شود و نظیر این گونه حکم ها در میان گروه های تکفیری زیاد دیده می شود.
عضو خبرگان رهبری افزود: دشمنان اسلام داعش را به عنوان دولت اسلامی تقویت می کنند در حالی که نه دولت و نه اسلامی است و از طریق داعش میان کشورهای اسلامی اختلاف ایجاد کرده و زنان و کودکان زیادی نیز به شهادت می رسند.

وی گفت: اگر اتحاد میان همه علمای اسلام ایجاد شود در میان همه مسلمانان اتحاد اتفاق خواهد افتاد و ایجاد وحدت وظیفه سنگین الهی بر عهده علمای جهان اسلام است.
به گزارش ایرنا، وی انجام سفر علمای اندونزی به ایران و رایزنی های آنان را در حکم جهاد در راه خدا ذکر کرد و گفت: تعامل علمای شیعه و سنی در اندونزی یکی از مسرت بخش ترین نکاتی است که در این کشور مشاهده شده است و خوشبختانه اهل تسنن در این کشور نسبت به اهلبیت دوستی و محبت اعجاب برانگیزی دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها