سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله امینی: تمام مسائل کشور تحت تأثیر فرهنگ قرار دارد

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ١٠:١٣    نسخه چاپی    
عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه رسیدگی به مسائل جوانان کشور یک مسئله جدی است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این خصوص تلاش جدی انجام دهد و این اقدام نیاز به همکاری عمومی دارد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه همه مسائل تحت تأثیر فرهنگ قرار دارد، گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید توجه جدی به فرهنگ عمومی در کشور داشته باشد.

آیت الله ابراهیم امینی در دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار کرد: ما زمانی در این شورا فعالیت می‌کردیم و آن را یک وظیفه می‌دانستیم.

وی گفت: من هرگاه مسؤلیتی را عهده‌دار می‌شدم آن را به نحو احسن انجام می‌دادم و مسؤلین ما باید این چنین نگاهی را به وظایف خود داشته باشند.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در زمان مسؤلیت من افراد مختلفی عضو شورا بودند و با توجه به اینکه این شورا نهادی است که در آن الزامی به انجام کار وجود ندارد، افراد گاهی احساس مسؤلیت می‌کردند و به وظیفه عمل کرده و گاهی هم عمل نمی‌کردند.

فعال شدن شورای فرهنگی در همه شهرستان‌ها

وی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید در هر شهرستانی فعال شود، افزود: در این صورت است که به مسائل فرهنگی کمک خواهد شد با توجه به این موضوع که بودجه خاصی هم ندارد.

آیت الله امینی به همکاری همه نهاد‌ها در این امر اشاره کرد و گفت: تمم نهاد‌ها خصوصا آن‌هایی که در امر جوانان و نوجوانان فعالیت دارند باید در مورد فرهنگ عمومی همکاری داشته باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: باید یک جایگاه قانونی به این شورا اختصاص داده شود تا این شورا قدرتی را به دست آورد.

رسیدگی به مسائل جوانان نیاز به همکاری عمومی دارد

عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه رسیدگی به مسائل جوانان کشور یک مسئله جدی است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این خصوص تلاش جدی انجام دهد و این اقدام نیاز به همکاری عمومی دارد.

وی با توجه به ضرورت رسیدگی به مسائل فرهنگی، افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس جمهور کشور باید توجه جدی به آن داشته باشند.

آیت الله امینی بیان کرد: مسائل فرهنگی را نباید به عنوان مسائل جزیی در نظر گرفت و بدانید مسائل دیگر چون امور اقصادی تحت تأثیر فرهنگ قرار دارند.

وی با تأکید بر فعال شدن یک شورای فرهنگ عمومی قوی در کشور، گفت: وزارت ارشاد فقط وظیفه ارشاد را برعهده ندارد بلکه در تمامی امور باید نقش داشته باشد و در این زمان که جوانان ما در شرایط حساسی قرار دارند می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

رسیدگی به امور جوانان ضروری است

استاد حوزه، رسیدگی به امور جوانان را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید برای آن تلاش کنند.

وی در پایان گفت: به نیاز جامعه توجه نمایید که خود من نیز هر زمانی اثری را نوشتم بر اساس نیاز جامعه بود و اکنون برخی آثارم به بیش از 15 زبان ترجمه شده است.

آیت الله امینی با اشاره به آثار خود، تصریح کرد: در فرانسه که دومین دین مردم آن اسلام است نگران بودم که آیا به سمت فرقه وهابیت می‌روند یا تشیع که خوشبختانه 3 کتاب از آثار من به زبان فرانسه ترجمه شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها