سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله حسینی بوشهری: مسائل مهم کشور در شورای فرهنگ عمومی نادیده گرفته می‌شود

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ١۴:۵۵    نسخه چاپی    
بیش از 20 دستگاه در موضوع عفاف و حجاب وظیفه دارند اما هنوز کاری برای این مقوله در کشور انجام نشده است که لازم است در این باره آسیب‌شناسی کرد و ایراد کار را دانست.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: در شورای فرهنگ عمومی به مسائل اولیه و ابتدایی بسنده می‌شود و مسائل مهم کشور نادیده می‌شود در حالی که مسائل کلانی در کشور وجود دارند که راکد مانده‌اند و لازم است به آن‌ها رسیدگی شود.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر پنج‌شنبه در دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: امام جواد(ع) می‌فرمایند اعتماد و توکل به خدا قیمت و بهایی است برای هر چیز گران قیمت و پلکان و نردبانی است برای هر چیز بلند و مرتفع؛ امید است ما بتوانیم با توکل بر خداوند به کارهای خود عمل کنیم.
وی بیان داشت: فرهنگ عمومی در کشور مقوله بسیار مهمی است و پیش‌تر ما در جلسات آن شرکت می‌کردیم و خیلی بحث‌های مهمی در آن مطرح می‌شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه با اشاره به گفته دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور مبنی بر قانونی بودن و ضمانت اجرایی داشتن مصوبات شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد: من فکر می‌کنم این شورا باید تقویت شود، در شورای فرهنگ عمومی کارها سطحی کشور انجام می‌شود و احساس می‌کنم اگر واقعا بحث‌های مطرح شده در شورا را عملیاتی کنیم بخش قابل توجهی از ناهنجاری‌های کشور مرتفع می‌شود.

به گزارش مهر، آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: بیش از 20 دستگاه در موضوع عفاف و حجاب وظیفه دارند اما هنوز کاری برای این مقوله در کشور انجام نشده است که لازم است در این باره آسیب‌شناسی کرد و ایراد کار را دانست.

ارائه ندادن راهکار مطلوب یکی از دلایل عدم موفقت در حیطه عفاف و حجاب

امام جمعه قم با بیان اینکه فعال کردن شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها کار بسیار مهمی است، عنوان کرد: باید بدانیم که آیا اصل مصوبه درباره عفاف و حجاب مشکل دارد یا زمینه اجرایی ندارد و یا راهکار مناسبی برای آن مطرح نشده است و فقط به یکی دو خط بسنده شده است، فکر می‌کنم ارائه ندادن راهکارهای مطلوب یکی از دلایل عدم موفقیت درحیطه عفاف و حجاب است.

وی ابراز داشت: نمی‌خواهم مایوسانه صحبت کنم اما نیاز به اهتمام است و حوزه علمیه نیز در این باره اعلام آمادگی می‌کند و لازم است کارگروه‌هایی تشکیل شود تا بحث‌های مبنایی در آن شده و تحول بنیادینی ایجاد شود.
آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: این کارگروه‌ها می‌توانند راهکارهایی را ارائه دهند و شاید این عمل بیشتر تاثیر داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: در شورای فرهنگ عمومی به مسائل اولیه و ابتدایی بسنده می‌شود و مسائل مهم کشور نادیده می‌شود در حالی که مسائل کلانی در کشور وجود دارند که راکد مانده‌اند و لازم است به آن‌ها رسیدگی شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ١۴:۵۵

   

پر مبحث ترین ها