سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دزدان سیاسی نمی توانند در سوریه آرامش حاکم کنند

لازم است روحانیت نقشه راهی که برای آن ها ترسیم شده در کنار هم و بدون هیچگونه افراط و تفریطی انجام بدهند تا مانند گذشته شاهد درخشش حوزه ها باشیم.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: ائتلاف غربی اسراییلی عربی علیه داعش مانند مقابله دزد با دزد است و با این وضعیت آرامش در سوریه حاکم نمی شود.
[دزدان سیاسی نمی توانند در سوریه آرامش حاکم کنند]

به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز خبر حوزه، آیت الله 'سید هاشم حسینی بوشهری' در گردهمایی طلاب و فضلای بوشهری مقیم حوزه علمیه قم در مدرسه حضرت ولی عصر(عج) ، افزود: ائتلاف دروغین آمریکا و چند کشور برای دخالت در امور سوریه به بهانه مبارزه با تروریست است.

وی ادامه داد: دزدانی جمع شده اند که با دزدی مقابله کنند و به بهانه مبارزه با تروریست بر سر مردم سوریه بمب می ریزند.

وی تصریح کرد: اینها با تشکیل دادن ائتلاف 'غربی - اسراییلی - عربی و اروپایی' علیه داعش، می خواهند مردم سوریه و همه زیر ساخت های حیاتی آن ها را از بین ببرند.

وی، تاسیس 'وهابیت' و 'بوکوحرام' را از دسیسه های دشمن در مقابله با اسلام و روحانیت شیعه دانست و گفت: این گروه های افراطی هرچه از زمان می گذرد به جنایانت و خباثت خود علیه مکتب و مقدسات اهل بیت(ع) بیشتر ادامه می دهند و هر روز جنایتی بدتر از روز گذشته در جامعه اسلامی از آن ها شنیده می شود و این بیانگر شدت بغض و کینه آن ها است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع)، اظهار داشت: روحانیت شیعه در ابعاد مختلف دارای قدرت سیاسی، اجتماعی، رسانه ای و تحلیلی است و در میان پایگاه عظیم مردمی شناخته شده و همه از این قشر به خوبی یاد می کنند؛ به همین اندازه دشمنان نیز با قوت زیاد علیه روحانیت و مذهب شیعه در حال فعالیت است.

حسینی بوشهری افزود: در طول تاریخ دشمنان با انواع نقشه ها و فتنه ها مانند اجیرکردن تروریست و توهین به مقدسات درصدد بوده اند جلوی نفوذ روحانیت شیعه و عالمان دین که سنگربان مکتب اسلام ناب محمدی(ص) هستند را بگیرند و این حرکت آن ها قطعا در آینده بیشتر می شود، چرا که هدفی جز از بین بردن اسلام و روحانیت ندارند.

وی، وظیفه روحانیت شیعه در مقابله با تهاجم فرهنگی، پاسخگویی به شبهات اعتقادی جوانان، فحشا و فتنه های دشمن که هر روز جدیدتر می شود را بسیار سنگین عنوان کرد و بر ضرورت هوشیاری حوزه در مقابله با انواع دسیسه های اهریمنان تاکید نمود.

امام جمعه موقت قم افزود: روحانیت لازم است در مقابله با فتنه ها و رسانه های بیداری و شنیداری همانند هشت سال دفاع مقدس خود را فدای اسلام، مقدسات و آرمان های انقلاب کند تا مبادا گزندی به سرمایه مردم برسد، زیرا روحانیت سنگربان و حافظ دین است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه روحانیت امروز باید در عرصه های علمی، اخلاقی، شناخت زمان و استفاده از اندوخته های علمی برای هدایت جامعه افتخار آفرین باشد، خاطرنشان کرد: کسی که در مکتب حضرت امام صادق(ع) مشغول تحصیل است، باید این عرصه ها از ضروریات زندگی او باشد و تمام همت و تلاش را برای اعتلا، عزت و سربلندی این مکتب در جامعه بکار بگیرد.

وی، تخریب هر یک از نقشه و ستون اصلی حوزه را مساوی با تعطیلی وظایف حوزه که همان مرزبانی از دین است، عنوان کرد .

وی، بی انگیزگی علمی، درگیر شدن طلاب با شبکه های اجتماعی، رسانه ای و ورود در فضای های غیر ضروری را از آفت و آسیب های جدی حوزه برشمرد.

عضو خبرگان رهبری، افراط و تفریط را دو عامل مخرب دانست و اظهار داشت: لازم است روحانیت نقشه راهی که برای آن ها ترسیم شده در کنار هم و بدون هیچگونه افراط و تفریطی انجام بدهند تا مانند گذشته شاهد درخشش حوزه ها باشیم.

حسینی بوشهری، دوری از معنویت، بی اخلاقی، قانع نبودن در زندگی و روی آوردن طلاب به شغل هایی که هیچ سنخیتی با زی طلبگی ندارد را از دیگر آسیب های جدی روحانیت دانست.

وی اضافه کرد: متاسفانه بعضی ها، مسیر طلبگی را به اشتباه رفته اند و راه را گم کرده اند و غافل شده اند از اینکه برای چه چیزی وارد حوزه شده اند و اگر این غفلت ها ادامه داشته باشد، معلوم نیست آخر کار آن ها به کجا ختم شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ١٢:٠۵

   

پر مبحث ترین ها