سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم: عید قربان روز پیروزی جنود عقل بر جنود شیطان است

پروردگار در زمان پیری فرزندی به حضرت ابراهیم (ع) بخشید و از او خواست تا به همراه همسر و فرزندش به سرزمین مکه مهاجرت کند.
امام جمعه قم گفت: عید سعید قربان را روز پیروزی جنود عقل بر جنود شیطان است که در این روز باید مقام حضرت ابراهیم (ع)، همسر و فرزند ایشان حضرت اسماعیل (ع) را بزرگ و گرامی بداریم.

به گزارش خبرنگار 19 دی، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدسعیدی، در خطبه‌های نماز عید سعید قربان که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد؛ در سخنانی با تبریک فرا رسیدن این عید بزرگ اظهار داشت: ملت ما در این روز بزرگ با توسل ، ذکر و دعا از یک سو و نیز قربانی کردن و کمک به محرومان و مظلومان از سویی دیگر، این روز عظیم را گرامی می‌دارند و امیدواریم که حضرت حق به همه توفیق عبادت و بندگی عنایت کند.

وی ضمن قدردانی از ملت با ایمان ایران اسلامی به خصوص جوانان و نوجوانان برای حضور در مراسم دعای عرفه ابراز داشت: حضر گسترده ملت ما در اینگونه مراسمات نشان می‌دهد که امپراتوری رسانه‌های مفسد؛ نمی‌توانند با وجود تلاش‌های گسترده‌شان مردم ما را از دین جدا کنند.

حجت الاسلام سعیدی، ابراز امیدواری کرد تا همه ملت ایران در مسیر دین اسلام و تعالیم آسمانی آن قدم بردارند و شرایط کنونی کشور را نیز مرهون تلاش‌های امام راحل، رهبر معظم انقلاب و مراجع و علمای اسلام دانست.

وی ادامه داد: در مکتب اسلام شادی و خوشحالی وجود دارد که عواملی چون ایمان به پروردگار و خوش گمانی و خدمت به مردم از جمله مواردی است که منجر به شادی خواهد شد و ملت ما نیز قدردان این معنویت‌ها ، شادی‌ها و نعمت‌هایی همانند ولی فقیه و امنیت و آسایش هستند.

تولیت آستان مقدس حرم فاطمه معصومه(س) ، در بخش دیگری از خطبه‌های خود گفت: عید قربان در حقیقت روز پیروزی جنود عقل بر جنود شیطان است که در این روز باید مقام حضرت ابراهیم (ع)، همسر و فرزند ایشان حضرت اسماعیل (ع) را بزرگ و گرامی بداریم.

وی با اشاره به داستان قربانی کردن حضرت اسماعیل به دست حضرت ابراهیم (ع) ابراز داشت: پروردگار در زمان پیری فرزندی به حضرت ابراهیم (ع) بخشید و از او خواست تا به همراه همسر و فرزندش به سرزمین مکه مهاجرت کند.

امام جمعه قم ادامه داد: هدف از این هجرت در واقع اقامه نماز بود و زمانی که فرزند ابراهیم (ع) در دوران نوجوانی قرار داشت خداوند به او دستور داد تا فرزندش را در راه خدا قربانی کند که در این زمان شیطان تلاش کرد تا نگذارد حضرت ابراهیم (ع) این ماموریت خود را به انجام برساند اما حضرت شیطان را رمی کرد.

حجت الاسلام سعیدی، با بیان اینکه قربانی کردن اسماعیل (ع) به دست ابراهیم (ع) موجب خاری و ذلت شیطان شد افزود: امروز میراث عظیم عید قربان به ملت با ایمان ما رسیده و در حقیقت خانواده‌های شهدا نیز به حضرت ابراهیم (ع) اقتدا کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٧-١٣٩٣, ٢١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها