سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جامعه مدرسین:حکم اعدام شیخ النمر خشم مسلمانان جهان را برانگیخت

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت این حکم ننگین و ظالمانه، آزادی این روحانی مبارز را خواستار است.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای درباره صدور حکم اعدام شیخ یوسف نمر النمر، ضمن درخواست آزادی این روحانی مبارز آورده است: حکم اعدام این عالم مبارز خشم مسلمانان جهان را برانگیخت.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

اعلام حکم اعدام برای عالم مبارز شیعی جناب آقای شیخ یوسف نمرالنمر خشم مسلمانان جهان را برانگیخت. این در حالی است که شیعیان مظلوم سرزمین حجاز، در روزگاری که فریاد مدعیان حقوق بشر گوش جهانیان را کر کرده‌، از کمترین حقوق انسانی که همانا آزادی بیان است، برخوردار نیستند و ظلم و ستم رژیم آل سعود را تحمل می‌کنند. بی‌تردید هدف از اعلام این حکم در این برهه از زمان، مبارزه با پدیده بیداری اسلامی و تحولاّت مهم منطقه به نفع جهان اسلام است.

پیروزی‌های مسلمانان در یمن، ناکامی آمریکا و هم‌پیمانانش در سوریه، لبنان و عراق، زوال قریب الوقوع گروه‌های تکفیری همچون داعش، باعث شده تا استکبار جهانی با فشار بر دولت عربستان و رویه‌ای که خود رژیم آل سعود در پیش گرفته است، شیعیان حجاز را ناامید سازد، غافل از آنکه شیعیان مظلوم این کشور و دیگر نقاط جهان، راه سیدالشهدا (سلام الله علیه) را با تمام قدرت می‌پیمایند و در برابر استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای آن، خواهند ایستاد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت این حکم ننگین و ظالمانه، آزادی این روحانی مبارز را خواستار است.
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی. رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:٠٣

   

پر مبحث ترین ها