سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یکی از اقدامات استکبار برای جذب مسلمانان خلیفه تراشی است

گفته های ائمه و کلمات آنان و همچنین دعاهای صحیفه سجادیه باید در جامعه وارد شده و به نسل جوان امروز عرضه شود
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: امروز اسرائیل و آمریکا برای اینکه مسلمانان را به سوی خود جذب کنند اقدام به خلیفه تراشی برای آنان می‌کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی ظهر دوشنبه در دیدار اعضای برگزار کننده همایش امام سجاد(ع)، برگزاری این همایش را اقدامی مبارک عنوان و بیان داشت: متاسفانه شیعیان و هم پیروان دیگر ادیان با حقیقت صحیفه سجادیه آشنا نیستند.

وی با تاکید بر اینکه باید برای معرفی صحیفه سجادیه و اثرگذاری آن در فضای کنونی جامعه تلاش شود گفت: مردم ما آنطور که باید و شاید از صحیفه سجادیه و دعاهای آن اطلاع ندارند.

در حوزه علمیه کار چندانی برای صحیفه نشده است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه در حوزه علمیه نیز کار چندانی برای صحیفه نشده است بیان داشت: هر روحانی باید با این کتاب ارتباط داشته و در مراحل بعد جامعه و مردم را با این کتاب آشنا کنند و باید با برنامه ریزی های مناسب این کتاب را وارد متن جامعه کرد.

وی ادامه داد: یکی از راه‌هایی که عرفان‌های کاذب اقدام به جذب جوانان می‌کنند بیان دعاهای تخیلی است و وقتی که جوان ما بداند دعاهای محکم و موثری در خود دین وجود دارد قطعا به سراغ عرفان های کاذب نمی رود.

آیت الله فاضل لنکرانی تاکید کرد: تبیین صحیفه سجادیه در جامعه و ترویج آن می‌تواند جلوی بسیاری از انحرافات اخلاقی و اعتقادی را بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه دعا باید فرهنگ سازی صورت گیرد بیان داشت: در حال حاضر نگاه به دعا بیشتر به منظور رفع حاجت و نیاز و رفع مشکلات است که البته تردیدی نیست این اثر نیز در دعا وجود دارد اما همه باید بدانند که دعا ارتباط انسان با خدا را قوی میکند که این مهمترین اثر دعا است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: وقتی دعاهایی از ائمه برای مردم مطرح می‌شود در کنار اینکه حوائج خود را در دعاها بیان می‌کنند از سویی دیگر با حقیقت امامت آشنا می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه تنها کلید حل مشکلات جهان اسلام و جریان‌های تکفیری سوق دادن مردم به سوی امامت است، افزود: امروز اسرائیل و آمریکا برای اینکه مسلمانان را به سوی خود جذب کنند اقدام به خلیفه تراشی برای آنان می‌کند.

بقاء امامت موجب دوری از انحرافات است

آیت الله فاضل لنکرانی افزود: اگر ما امامت را به خوبی برای نخبگان و مردم و جامعه بیان کنیم دیگر به سراغ خلیفه‌های جعلی نمی‌روند و باید بدانیم که بقاd امامت موجب بقا اسلام و دوری از انحرافات است.

وی در ادامه ضمن تأکید بر شناخت امام زمان و حدیث معروفی که در این زمینه و شناخت امام زمان (عج) وجود دارد ابراز داشت: ضرورت شناخت امام نشان می‌دهد که این مسئله با توحید،نبوت و اسلام و قرآن گره خورده است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) ضمن تأکید بر فعالیت دستگاه‌های فرهنگی در شناخت جایگاه امامت گفت: باید سخنان امامان را به صورت نوشته مکتوب و در اختیار مردم و جامعه قرار گیرد و در کشوری که ولایی است باید توجه به مسئله امامت مورد توجه مردم قرار گیرد و تنها منحصر به نیمه شعبان و عاشورا نباشد هر چند که این موارد نیز خوب است.

وی تأکید کرد: گفته های ائمه و کلمات آنان و همچنین دعاهای صحیفه سجادیه باید در جامعه وارد شده و به نسل جوان امروز عرضه شود تا ارتباط با ائمه معصومین و صحیفه سجادیه به یک فرهنگ تبدیل شود که این مسئله موجب می شود تا بسیاری از مفاسد اقتصادی، اعتقادی و اخلاقی در جامعه حل شود.

وی تاکید کرد: صحیفه سجادیه تنها یک کتاب دعا نیست بلکه معارف بلند دینی در قالب دعا در این کتاب مطرح شده که باید استخراج و از آن استفاده کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:۵٨

   

پر مبحث ترین ها