سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عدم اجرای حکم شیخ نمر به نفع عربستان است

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩٣, ١١:٢٧    نسخه چاپی    
شیخ نمر امروز به جرم حق گویی و بیان حقیقت محکوم به اعدام شده است اما کسانی که این حکم را صادر کردند باید بدانند که این عالم فرزانه در کشورهای اسلامی و منطقه پیروان و طرفداران فراوانی دارد که در برابر این حکم سکوت نخواهند کرد.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به خشم ملت‌های مسلمان در خصوص صدور حکم اعدام شیخ نمر گفت: دولت عربستان باید از اجرای این حکم دست بردارد، چرا که این امر به نفع این کشور است.

به گزارش خبرنگار ما، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، بعد از ظهر جمعه در حاشیه برپایی تظاهرات نمازگزاران جمعه قم علیه حکم اعدام شیخ نمر در گفتگو با خبرنگاران در سخنانی اظهار داشت: امروز مردم همیشه در صحنه قم در جهت محکوم کردن حکم اعدام شیخ نمر این عالم بزرگوار راهپیمایی کردند تا گامی در جهت احقاق حقوق این عالم شیعی بردارند.

وی ابراز داشت: امروز در کشورهای مختلف شاهد برپایی تجمعات اعتراضی نسبت به صدور این حکم هستیم که عربستان باید با استدلال و منطق در خصوص این حکم توضیح دهد و اینکه باید به حقوق شیعیان در این کشور احترام گذاشت.

امام جمعه قم عنوان کرد: شیخ نمر امروز به جرم حق گویی و بیان حقیقت محکوم به اعدام شده است اما کسانی که این حکم را صادر کردند باید بدانند که این عالم فرزانه در کشورهای اسلامی و منطقه پیروان و طرفداران فراوانی دارد که در برابر این حکم سکوت نخواهند کرد.

آیت الله حسینی بوشهری از مجامع بین المللی خواست تا همانند سایر موارد حقوق بشری که وارد صحنه می‌شوند در این زمینه نیز واکنش نشان دهند و از اجرای حکم اعدام شیخ نمر جلوگیری کنند.

وی با اشاره به خشم ملت‌های مسلمان در خصوص صدور حکم اعدام شیخ نمر گفت: دولت عربستان باید از اجرای این حکم دست بردارد و به خواسته علمای بزرگ دنیای اسلام در این زمینه توجه کند چرا که این امر به نفع این کشور است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩٣, ١١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها