سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرهنگ غرب نباید وارد رسانه‌ها شود/ رسانه‌های استانی به انعکاس فعالیت‌ها و مشکلات استان‌ها بپردازند

اسرائیل می‌گوید این مردم غزه نیستند که عرصه را بر ما تنگ می‌کنند چرا که این رسانه‌های ایرانی هستند که با برنامه‌های خود ما را تحت فشار قرار می‌دهند. من به رئیس رسانه ملی هم گفته‌ام باید رسانه استقلال داشته باشد و اگر فرهنگ غرب وارد رسانه شد روز مصیبت است.
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: رسانه‌های استانی و محلی وظیفه دارند به‌سمت و سوی انعکاس فعالیت‌ها و مشکلات استان‌ها بروند.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با مدیرکل، معاونان و مدیران صدا و سیمای مرکز فارس اظهار کرد: دنیای ما دنیای رسانه‌هاست و حرف نخست را رسانه‌ها می‌زنند چرا که هر گروهی رسانه قوی‌تر و با محتوای بهتر داشته باشد موفقیت نصیب آن می‌شود.
مرجع تقلید شیعیان افزود: رسانه‌ها تأثیرگذارترین مرکز در دنیای امروزی هستند و ما باید از آخرین تکنولوژی دنیا استفاده و محتوای آن را متناسب با فرهنگ اسلامی تهیه کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به نقش اطلاع‌رسانی صدا و سیما در عرصه بین‌الملل گفت: اسرائیل می‌گوید این مردم غزه نیستند که عرصه را بر ما تنگ می‌کنند چرا که این رسانه‌های ایرانی هستند که با برنامه‌های خود ما را تحت فشار قرار می‌دهند. من به رئیس رسانه ملی هم گفته‌ام باید رسانه استقلال داشته باشد و اگر فرهنگ غرب وارد رسانه شد روز مصیبت است.

مرجع تقلید شیعیان افزود: رسانه‌های غرب همه نوع برنامه‌ای را تولید و پخش می‌کنند و خط قرمزی هم ندارند و کسی که خط قرمز در رسانه نداشته باشد تا سرحد حیوانات سقوط می‌کند. آن‌ها برنامه‌های زیادی را تولید می‌کنند ولی ما بر آنها غلبه می‌کنیم چرا که ما فرهنگ غنی اسلامی داریم که خمیرمایه اصلی رسانه ماست.

آیت‌الله مکارم شیرازی با قدردانی از فعالیت صدا و سیمای استان فارس گفت: رسانه‌های استانی و محلی وظیفه دارند به‌سمت و سوی انعکاس فعالیت‌ها و مشکلات استان‌ها بروند که صدا و سیمای استان فارس همواره در کشور پیشرو است و این سبب خوشبختی است.
وی افزود: باید سوابق استان فارس به نسل جدید از طریق رسانه منتقل شود، چرا که فارس مهد شعرا و ادبا و فلاسفه است که از بارزترین آنها می‌توان به لغت‌نامه قاموس که یک فیروزآبادی آن را برای اعراب تألیف کرده اشاره کرد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: استان فارس به‌ویژه شیراز مرکز استعدادهای درخشان است و رسانه‌ها می‌توانند این استعدادها را به‌خوبی پرورش دهند و حوزه و مساجد و مدارس وظیفه دارند در این راستا تلاش کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها