سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عزاداری در وفات و شادی در میلاد ائمه برکت برای کشور است

علت اینکه تعریف عدالت در بین کشور‌ها تفاوت دارد به علت تفاوت آن‌ها در منبع است به همین دلیل یک روز کشوری را در لیست تروریست می‌گذارند و کشور دیگری را حذف می‌کنند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: باید در وفات ائمه عزادار و در شادی آنان شاد باشیم چون مایه احیای جامعه و برکت برای کشور است.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی ظهر دوشنبه در درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم اظهار داشت: کشورهایی که به وحی اعتقادی ندارند قوانین حقوقی و مجلس آنان علمی نیست زیرا متکی به منبع نیست.

وی افزود: در همه کشور‌ها مواد و تبصره‌های قانونی و حقوقی از مبانی گرفته می‌شود و تا اینجا وضع همه یکی است ولی کسانی که به وحی معتقدند مبانی خود را از منبع الهی می‌گیرند.

استاد برجسته حوزه اضافه کرد: علت اینکه تعریف عدالت در بین کشور‌ها تفاوت دارد به علت تفاوت آن‌ها در منبع است به همین دلیل یک روز کشوری را در لیست تروریست می‌گذارند و کشور دیگری را حذف می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه انسان وقتی آمادگی ندارد لازم نیست به مستحبات اهتمام بورزد، ادامه داد: این اشک‌ها و عزاداری‌ها برای امام حسین(ع) و دیگر ائمه برکت است چون کشوری که اشک دارد عاطفه دارد و مردم آن برای هم عربده کشی نمی‌کنند.

آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: جامعه‌ای که در عزای ائمه گریان و در شادی آنان شاد است جامعه‌ای با نشاط و عطوف است و دچار ناامیدی نمی‌شود به همین دلیل فرموده‌اند که یحزنون بحزننا و یفرحون بفرحنا.

وی وضعیت دنیای کنونی را نتیجه بی‌توجهی به معاد و ترس از خدا دانست و اضافه کرد: آتش جهنم وقتی کافران را فرا بگیرد هیزم آن از جنگل و چوب نیست بلکه ظالمان و همین دولت‌های مستکبر هیزم آن هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٨-١٣٩٣, ٢٣:١٣

   

پر مبحث ترین ها