سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی: فتوای آیت الله سیستانی عراق را نجات داد

تفسیر عمیق «فی رحاب القرآن» در چهارده جلد گل نوشته های ایشان هستند. آیت‌الله آصفی از آن دسته از علمایی هستند که طبیب دوار بطبه را در خود پرورش داده و تنها در خانه به دنبال نوشتن نبودند.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: از نکبت‌های تمدن غرب، داعش است که سر در آخور اسرائیل دارد و اگر فتوای آیت الله العظمی سیستانی نبود امروز بغداد و نجف و کربلایی باقی نمانده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی پیش از ظهر پنج‌شنبه در کنگره زهد، جهاد و اجتهاد، که با هدف بزرگداشت آیت الله آصفی در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: جلسه‌ای که در حوزه علمیه قم برای تکریم ایشان برگزار می‌شود نشان می‌دهد که حوزه قدر عزیزان خودش را می‌داند.

وی افزود: برگزاری این گونه همایش‌ها، ریشه قرآنی دارد؛ در سوره مریم خداوند به صورت صیغه امر، بیان می‌کند که این کار را انجام ده و از کتاب ادریس و... یاد کند؛ اینها نشان می‌دهد که الگو و مقتدا و پیشوا هستند و ویژگی‌هایی که برای آنها می‌شمارد.

آیت الله آصفی ۷۷ سال عمر خود را صرف علم و جهاد کرده است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: بنده قبلا شناخت عمیقی از آیت الله آصفی نداشتم و فقط با مسئولیت نمایندگی ایشان در حوزه علمیه نجف از طرف مقام معظم رهبری آشنا بودم؛ اما بیشتر نیز می دانستم که ایشان عمر ۷۷ساله خود را در مبارزه، جهاد، نوشتن و گفتن تحقیق و ارشاد صرف کرده است.

وی گفت: متاسفانه بسیاری از علمای بزرگ و طلاب علوم دینی آنچنان که باید ایشان را نشناخته اند؛ یکی از برکات این همایش شناخت سرمایه ها و برکات حوزه است که باید برای همه حوزویان الگو باشند.

وی افزود: ایشان با قلم روان و عمیق خود، بیش از ۲۰۰ نوشته مکتوب دارند که در مجموعه ۳۱جلدی تنظیم شده و امروز رونمایی می شودکه کار بسیار نیکویی است.

گل نوشته آیت الله آصفی

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: تفسیر عمیق «فی رحاب القرآن» در چهارده جلد گل نوشته های ایشان هستند. آیت‌الله آصفی از آن دسته از علمایی هستند که طبیب دوار بطبه را در خود پرورش داده و تنها در خانه به دنبال نوشتن نبودند.

وی گفت: آیت الله آصفی از بنیانگذاران حزب «الدعوه» است که ریاست آن آیت الله سید محمدباقر صدر بودند و به دست شخص صدام به شهادت رسید؛ تدریس مداوم فقه و اصول از دیگر ویژگی های ایشان است و نکته جالب این است که ایشان علاوه بر طی مدارج عالی حوزوی در حوزه علوم جدید نیز به اجتهاد رسیدند و حتی مدرک فوق لیسانس دانشگاه بغداد را دارند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: ایشان به قدری از خودنمایی و ریا متنفر است که به هیچ وجه راضی به برگزاری همایش تجلیل از خود در زمان حیاتشان نبود.

وی اظهار کرد: یکی از سخنان حکیمانه ایشان آن است که گفت، تمدن غرب بعد از ۲۵۰ سال به پوچی رسیده‌اند و اگر ما بخواهیم از آنها تقلید کنیم چه چیزی گیر ما می آید؛ باید ببینیم تمدن غرب با اجتماع و خانواده‌ها چه کرده است.

وی افزود: واقعا شرم آور است در دوره‌ای که شکوفایی علم است مسئله‌ای مثل همجنس بازی مطرح باشد، مسئله‌ای که اخیرا افزایش پیدا کرده است مسئله «ازدواج سفید» است که از مفاسد غرب است که دو جوان چند سال زیر یک سقف زندگی کنند و هر وقت بخواهند از هم جدا شوند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی گفت: اینها همه نکبت هایی است که از طرف غرب به سوی ما می آید؛ از دیگر نکبت های تمدن غرب، داعش است که سردر آخور اسراییل دارند و دلایل آن هم کاملا روشن است؛ اگر نبود فتوای آیت الله سیستانی و جهاد را واجب کفایی اعلام نکرده بود، بعید می‌دانم که امروز بغداد و نجف و کربلایی باقی مانده بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٣, ١٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها