سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی: زمینه لازم برای افرادی که می‌خواهند در جامعه خدمت کنند فراهم شود

بروز شده : ۵-٠٩-١٣٩٣, ٠٨:٣٨    نسخه چاپی    
کسانی که در پی تبیین و تبلیغ حق هستند ابتدا باید رفتارهای مؤمنانه داشته و الگو باشند و از سویی دیگر گروهی را که خالی از ذهن بوده و دارای صفای باطن هستند را با تبلیغ به سمت حق رهنمون کنند و نگذارند عده‌ای که به دنبال مخالفت هستند این افراد را به سمت خود بکشند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: در حال حاضر برخی افکار ضد دینی وارد دانشگاه‌های ما شده اما به این مسئله توجهی نمی‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید محمد علوی گرگانی قبل از ظهر سه‌شنبه در دیدار جمعی از طلاب و روحانیون موسسه یاوران سبز موعود گفت: جامعه در مقابل حرکت‌ها و دعوت‌هایی که به حق می‌شود به سه طبقه تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: عده‌ای مومنین هستند که به سمت حرف حق گرایش داشته و آن را می‌پذیرند، عده‌ای افرادی هستند خالی از ذهن که تحت تاثیر تبلیغات و گفته‌ها قرار می‌گیرند و عده‌ای نیز افرادی هستند که با اینکه می‌فهمند اما درصدد مخالفت با حق بر می‌آیند.

آیت الله علوی گرگانی ادامه داد: حتی برخی مواقع این افراد برای ایستادگی در مقابل حق از آیات قرآن نیز استفاده می‌کنند مانند منافقین که در ابتدای انقلاب برای توجیه فعالیت‌های خود به آیات قرآن کریم تمسک می‌کردند.

وی بیان کرد: کسانی که در پی تبیین و تبلیغ حق هستند ابتدا باید رفتارهای مؤمنانه داشته و الگو باشند و از سویی دیگر گروهی را که خالی از ذهن بوده و دارای صفای باطن هستند را با تبلیغ به سمت حق رهنمون کنند و نگذارند عده‌ای که به دنبال مخالفت هستند این افراد را به سمت خود بکشند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اهل علم وظیفه دارند کوتاه نیامده و در تبلیغ حق احساس وظیفه کنند بیان کرد: در زمان رژیم سابق عده‌ای سعی می‌کردند افکار جوان‌ها را شستشو داده و جوانان را از روحانیت جدا کنند.

وی تأکید کرد: امروز ما باید بتوانیم جوان‌ها را در هر پست و مقامی که هستند از دین و ولایت مداری بهره‌مند کنیم.

این استاد حوزه ادامه داد: در حال حاضر برخی افکار ضد دینی وارد دانشگاه‌های ما شده اما به این مسئله توجهی نمی‌کنیم در حالی که ضرورت دارد جوانان در کنار تحصیل به مسائل دینی و ارزش‌ها نیز توجه کنند.

آیت الله علوی گرگانی تأکید کرد: ما نسبت به مسائل و تحصیلات دانشگاهی مخالفتی نداریم اما استاد باید در قالب دین و ولایت به جایی برسد.

وی بیان کرد: من گاهی در دیدارها به مسئولین می‌گویم که زمینه سازی لازم برای افرادی که می‌خواهند در جامعه خدمت کنند فراهم شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٩-١٣٩٣, ٠٨:٣٨

   

پر مبحث ترین ها