سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پنجم خرداد در مسجد اعظم قم:

هجدهمین سالگرد ارتحال آیت الله گلپایگانی برگزار می‌شود

 هجدهمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی گلپایگانی از مراجع فقید تقلید، با حضور شخصیت های حوزوی و اقشار مختلف مردم در مسجد اعظم قم برگزار می شود.
حجت الاسلام سید جواد گلپایگانی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: مراسم بزرگداشت هجدهمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی محمدرضا گلپایگانی پنجم خرداد مصادف با 22 جمادی الثانی و با سخنرانی حجت الاسلام حسینی از اساتید حوزه علیه قم و با حضور شخصیت‌های برجسته حوزوی، علما و طلاب حوزه علمیه و همچنین اقشار مختلف مردم  در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود.

به گفته وی این مراسم از ساعت 6 بعد از ظهر روز پنج شنبه 5 خردادماه همزمان با برخی از استانهای کشور در مسجد اعظم قم برگزار می شود.

فرزند ارشد مرحوم آیت الله گلپایگانی در ادامه به ابعاد مختلف زندگی این مرجع فقید تقلید اشاره کرد و ابراز داشت: ایشان پس از پایان تحصیلات ابتدایی در گلپایگان برای ادامه تحصیلات حوزوی به اراک و از آنجا به قم عزیمت کردند.

وی افزود: حاج شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم از ایشان برای تدریس در حوزه قم دعوت کرد و آیت الله گلپایگانی نیز بعد از مدت کوتاهی یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم شد که بیشتر طلاب و فضلای حوزه در خصوص مباحث علمی به ایشان مراجعه می کردند.

حجت الاسلام گلپایگانی به سابقه تدریس 75 ساله این مرجع تقلید در حوزه علمیه قم اشاره کرد و افزود: وی بیش از 60 سال سابقه تدریس دروس خارج حوزه را داشتند و درس ایشان از دورس پر جمعیت حوزه علمیه قم بود.

وی ابراز داشت: آیت الله گلپایگانی بعد از 30 سال که بر سکان مرجعیت تکیه داشتند در نهایت در روز جمعه 18 آذر ماه سال 72 در سن 98 سالگی ندای حق را لبیک  و به دیار باقی شتافتند. 
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٢-١٣٩٠, ١٨:٣٨

   

پر مبحث ترین ها